دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۵۰۵۹۵
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۰

رادیو سرجری روشی آسان برای خال‌ برداری، از بین بردن زگیل‌ و ضایعه های پوستی برجسته است. این روش خونریزی ندارد و برای کاهش درد از بی حسی موضعی استفاده می شود. آر اف سرجری علاوه بر کاربردهایش در حوزه زیبایی، در پزشکی نیز کاربردهای بسیاری دارد.

آر اف سرجری (rf سرجری)، رادیو سرجری یا جراحی با امواج رادیویی برای برداشتن خال‌ها، زگیل‌ها، زائده‌های پوستی، توده ها و برآمدگی‌ها استفاده می‌شود. این شیوه شامل فرستادن امواج رادیویی درون پوست به‌منظور برداشتن یا تغییر شکل ضایعه است. بسته به نوع ضایعه از الکترودهای مختلفی استفاده می‌شود، مانند: سوزن باریک، حلقه سیمی، تیغ جراحی و غیره.

در زمان التیام تا چند روز انتظار ورم خفیف، قرمزی، کبودی و حساسیت در آن ناحیه را داشته باشید. با این‌حال به علت انعقاد بافت در حین درمان نباید هیچ‌گونه خونریزی وجود داشته باشد. رادیوسرجری یک شیوه نسبتاً جدید با تهاجم کم برای بریدن و انعقاد بافت‌های نرم است که به‌منظور برداشتن و تغییر شکل زائده‌های پوستی، زگیل‌ها، تومورها، لکه های مادرزادی، خال‌ها، اسکارها و دیگر توده ها و برآمدگی‌ها استفاده می‌شود.

برخلاف سوزاندن الکتریکی، حرارت درون بافت‌ها تولید می‌شود، به همین دلیل الکترود سرد باقی می‌ماند و بافت اطراف را نسوزانده یا به آن‌ها آسیب نمی رساند. در حین انجام رادیوسرجری نیازی به فشار نیست و سلول‌های بافت به‌طور مؤثری در مسیر امواج رادیویی تبخیر می‌شوند.

اطلاعات پیش زمینه آر اف سرجری
خال‌ها، زگیل‌ها، زائده‌های پوستی، توده ها و برآمدگی‌ها می‌توانند ناراحت‌کننده به نظر رسند و برای کسی که چنین زائده هایی چهره او را بدشکل کرده باعث نگرانی روحی و اجتماعی او شود. با افزایش آمار ابتلا به سرطان پوست، به ما بسیار توصیه‌شده برای هرگونه توموری که یک شبه ظاهر می‌شود یا ظاهرش به‌طور چشمگیری تغییر می‌کند به دنبال توصیه پزشکی متخصص باشیم. اگرچه خوشبختانه، بیشتر تومورها خوش‌خیم و بی‌ضرر هستند، و اغلب برداشتن آن‌ها ساده و سریع بوده و ازنظر زیبایی با نتایج اطمینان بخشی همراه است.

عبارت جراحی با امواج رادیویی یا رادیوسرجری در پزشکی بسیار گیج کننده است، چرا که در واقع این عبارت به دو شیوه جراحی متفاوت اشاره دارد. نگاه کردن به تفاوت‌های بین این دو به‌منظور از بین رفتن ابهام، ارزش وقت گذاشتن را دارد.

اولین نوع جراحی با امواج رادیویی (پرتودرمانی استریوتاکتیک)، روش پزشکی است که با استفاده از تابش مستقیم پرتوهای یونیزه مانند اشعه‌های گاما، باعث درمان عارضه های بدخیم، خوش‌خیم و همچنین ناهنجاری‌های عروقی به طور غیر تهاجمی می شود. این شکل از جراحی رادیویی اولین بار در سال 1949 برای پرتودهی آسیب های تومور مغزی در سوئد توسعه داده شد.

برای تهیه این دستگاه با 09120720519 مهندس کامبیز بهادری/کامیار بهادر طب تماس بگیرین.


نوع دوم جراحی با امواج رادیویی بریدن بافت‌ها توسط امواج رادیویی با فرکانس 4 مگاهرتز است. این شیوه جراحی نسبت به الکتروسرجری قدیمی و دیگر اشکال الکتروکوتری یا سوزاندن الکتریکی بسیار متفاوت است، چراکه این روش می‌تواند همزمان با بریدن، بدون اعمال فشار، بافت‌ها را منعقد کند.

دستگاه‌های الکتروسرجری قدیمی بافت پوست را با عبور جریانی الکتریکی و ایجاد حرارتی با دمای بالا در نوک الکترود می بُرند.

مهم‌ تر از همه این است که در جراحی موج رادیویی با دمای پایین و فرکانس 4 مگاهرتز، آسیب به بافت جانبی بسیار کم و کنترل‌ شده است، که به معنی آسیب کمتر، درد پس از عمل کمتر، سرعت التیام بیشتر، از دست رفتن خون کمتر و التیامی بهتر است.

RF سرجری چه استفاده‌ای دارد؟
آر اف سرجری یا رادیوسرجری بسیار پرکاربرد بوده و می‌تواند در بسیاری از تخصص‌های پزشکی از قبیل جراحی عمومی، جراحی کرانیوفاشیال، جراحی دهان و فک و صورت، جراحی ژنیکولوژی زنان و جراحی مغز و اعصاب استفاده شود.

در پزشکی پوست و زیبایی، از آن برای جراحی های خفیفی همچون گشاد شدگی مویرگ (عروق رشته ای)، بینی نوک پیازی و گوشتی (رینوفیما)، صاف کردن و شکل دادن به لکه های مادرزادی و خال‌ها، اختلالات پس از جراحی، بهبود اسکارها، باز کردن کیست‌ها و غیره استفاده می‌شود.

در بسیاری از عمل های زیبایی مانند برداشتن کیسه‌های زیر چشم (بلفاروپلاستی) و لیفت صورت (ریتیدکتومی) نیز استفاده می شود.

برای تهیه این دستگاه با 09120720519 مهندس کامبیز بهادری/کامیار بهادر طب تماس بگیرین.

موارد استفاده آر اف سرجری در مشکلات پوستی:

برداشتن زائده‌های پوستی، زگیل‌ها، کراتوز سبورئیک (غدد بی‌ضرر پوستی)، تومورهای بی‌ضرر درون غدد عرق (سیرنگوما) و تومورهای بی‌ضرر درون فولیکول مو (تریکواپیتلیوما).
برداشتن خال‌های قهوه‌ای (ملانوسیتی)، عروق عنکبوتی (تلانژکتازی)، برخی تومورهای پوستی
بافت برداری و پیوند پوست
بازسازی سطح اسکارها (آبله مرغان، آکنه و غیره)
جراحی کلوئید (اسکارهای ضخیم و برآمده)
کاهش حجم تومورهای پوستی
موزدایی
بازسازی سطح پوست در مواردی همچون رینوفیما
عمل زیبایی پلک چشم (بلفاروپلاستی)
جراحی بازسازی مو: کاهش پوست سر، لیفت پوست سر، فلاپ پوست سر
جراحی خارج ساختن فیبرومای کف‌پا (زگیل‌های پا)
لیفت صورت بدون لایه برداری
بسیاری از مطالعات نشان داده آر اف سرجری نسبت به برش‌های لیزری برتر بوده و قابل‌مقایسه با برش‌های تیغ جراحی است.

مزیت‌های رادیوسرجری شامل موارد زیر است:

التیام سریع
بدون خونریزی یا خونریزی خفیف
اسکارهای بسیار کوچک یا بدون اسکار
زمان جراحی کمتر
روشی کلینیکی و بدون نیاز به بیمارستان


برای تهیه این دستگاه با 09120720519 مهندس کامبیز بهادری/کامیار بهادر طب تماس بگیرین.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد