عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۵۰۶۶
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۲
عبدالحسن مقتدایی درآیین اختیامیه جشنواره قرآنی شعرو ادب دانشجویی که درسالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزارشد اظهارداشت : استدلال های ما برای نسل جوان باید ریشه در قرآن داشته باشد و اگر ماهی یک بار هم مسائل قرآنی در استان خوزستان مطرح شود کار بیهوده ای نکرده و بسیار سود برده ایم و تکرار این مناسبت ها باعث می شود که گروه های دیگر جامعه نیز در این مناسبت ها ولو به صورت نمادین شرکت کنند.

 استاندار خوزستان گفت: ما به عنوان مسئول در استان خوزستان از هر مناسبتی که بتواند حواشی را کم کرده و ما را به متن اصلی نزدیک کند استقبال و استفاده می کنیم و منطق نظام ما نیز بر این اصل استوار است.

  دکتر مقتدایی افزود: از همه قاریان و فعالان  قرآنی  که زحمت کشیدند تا استعدادهای قرآنی کشف شده و دراین مسیرصرف شود، تشکر می کنیم،  نتیجه این جشنواره ارائه 214 اثر در زمینه های داستان، شعر و مقاله از 20 دانشگاه در سطح کشور است که این مورد افتخاری برای استان خوزستان بوده و باعث شد استعدادهای خود را نشان دهد و ثابت کند که برگزاری فعالیت های قرآنی برازنده استان خوزستان است.

وی افزود: خوزستان استانی است که اگر خونی در آن ریخته شده قبل از اینکه مباحث ملی مطرح شود عامل تحریک کننده آنان اسلام و قرآن بوده است.

استاندار خوزستان اظهار کرد: ما به عنوان مسئول در استان خوزستان از هر مناسبتی که بتواند حواشی را کم کرده و ما را به متن اصلی نزدیک کند استقبال و استفاده می کنیم و منطق نظام ما نیز بر این اصل استوار است.

مقتدایی بیان کرد: هرنهال یا دانه ای که کاشته می شود شاخه ها  و میوه های که از آن به دست می آید مرهون همان نهال کاشته شده یا دانه است که این مورد در نظام هستی نیز صادق باشد به گونه ایی که وقتی تولید فکر می شود اظهار نظرها و شاخ و برگ دادن به این فکر نیز جریان می گیرد و آن را تبدیل به یک مکتب می کند.

وی ادامه داد: هر اصلی که به وجود می آید دارای اصل و حاشیه است به عنوان نمونه مکاتبی که توسط بشر ایجاد می شوند دارای سه مرحله شروع، اوج و افول هستند ولی مکتب اسلام به دلیل اصالت و ارتباط داشتن با خداوند از 1400 سال پیش تا کنون هنوز مرجعی مهم بوده و از اهمیت آن کم نشده است و همان مثال هایی که در اوایل اسلام برای تبیین مسائل برای مردم کم سواد آن زمان بازگو شده در عصر حاضر نیز نافذ و کارساز هستند.

استاندار خوزستان توضیح داد: تمام مکاتب الهی و انسانی در مراحل اولیه مرهون تلاش و پی گیری افرادی بوده اند و حتی مکاتب الحادی سرآمد و قهرمانانی دارد که در بین طرفداران خود اسوه می شوند، اگر به مکتب اسلام مراجعه کرده و به آن دقت کنیم مشاهده می شود که هرآنچه بعد از رسالت پیامبر اکرم انجام شده هر کدام قهرمانی خاص دارد و تا زمانی این قهرمانی ها ارزش دارد که به عنوان متن اصلی تلقی نشده و ما را از مسیر اصلی دور نکند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد