دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۵۱۱۷۸
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۵
بدر پرس:عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از تخصیص یارانه جدید در قالب بسته حمایت معیشتی و به صورت بن خرید و یارانه نقدی در سال آینده – سال ۱۴۰۰ – به تمام دریافت کنندگان یارانه نقدی – ۴۵۵۰۰ تومانی – خبر داده است.

یارانه جدید در قالب کالابرگ به مردم ارائه می شود. پرداخت یارانه 120 هزارتومانی با همان یارانه کالایی امروز در مجلس نهایی شد.یارانه جدید از مهرماه پرداخت می شود. یارانه معیشتی جدید به ۶۰ میلیون ایرانی برای تامین کالاهای اساسی خود تعلق می گیرید. سقف یارانه کالایی خانوار پنج نفره و ۶۰۰ هزار تومان است.

یارانه

بعد از ناکام ماندن مجلس در ارائه یارانه کالای اساسی به مردم در سالجاری ، نمایندگان تغییر نظام یارانه ای کشور را در سال آینده با جدیت پیگیری می کنند. مجلس امسال مصوب کرده بود در نیمه دوم سال – از ابتدای مهرماه – یارانه کالای اساسی به ۶۰ میلیون نفر از اقشار جامعه تخصیص داده شود اما دولت این یارانه را به یارانه ۱۰۰ هزار تومانی و ۱۲۰ هزار تومانی کرونا تغییر ماهیت داد و پرداخت آن را نیز به ۳۴ میلیون نفر محدود کرد.

۲۶ میلیون جامانده از دریافت کمک معیشتی اعتراض های فراوانی انجام داده اند اما این اعتراض ها به جایی نرسیده است و به نظر می رسد پرونده افزایش یارانه ها در سالجاری را باید بسته شده بدانیم ، گرچه مجلسی ها نیز بعد از ناکام ماندن طرح آنها توسط دولت، بیکار ننشسته اند و با جدیت به دنبال تغییر در وضعیت پرداخت یارانه ها در سال آینده هستند.

تمام دریافت کنندگان یارانه نقدی ، یارانه جدید می گیرند بر اساس آخرین اخبار، عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ از بسته معیشتی این کمیسیون برای مردم در قالب بودجه سال ۱۴۰۰ خبر داده است. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در این باره گفت: اعضای کمیسیون تلفیق برنامه‌ای را برای تخصیص یک بسته جبرانی معیشتی در قالب لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای مردم در دستور کار دارند. به گفته حاجی دلیگانی، این بسته جبرانی معیشتی در حال حاضر در دست بررسی های کارشناسی است تا بعد از رفع ایرادات در صحن کمیسیون تلفیق مورد رسیدگی قرار گیرد.

یارانه

نکته مهمی که این عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ به آن اشاره داشته این است که برخلاف طرح های قبلی که افرادی فراوانی از اقشار کم درآمد را نادیده می گرفتند این طرح جامعیت و پوشش دهی فراوانی دارد به گونه ای که براساس این برنامه تمام افرادی که یارانه نقدی دریافت می‌کنند مشمول دریافت بسته جبرانی معیشتی می‌شوند. شایان ذکر است تعداد افرادی که در حال حاضر یارانه نقدی – ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی – را دریافت می کنند بیش از ۷۰ میلیون نفر برآورد می شود.

به گزارش بدر پرس وبنا به اعلام فارس، حاجی ‌دلیگانی در تشریح برخی جزئیات این طرح گفته است: براساس این برنامه بسته جبرانی معیشتی به صورت پلکانی و در سه بخش یا به صورت نقدی و یا به صورت بن کارت خرید به مردم پرداخت می‌شود و اعتبار آن از محل آزادسازی قیمت انرژی تأمین می‌شود که مبلغ آن بیش از ۳۷۰ هزار میلیارد تومان است. تخصیص سهمیه بنزین به تمام اعضای خانوار   وی همچنین خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موضوعات در دستور کار کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ ، بحث تخصیص سهمیه بنزین براساس تعداد اعضای خانوار است که افرادی هم که خودرو ندارند یارانه آن را دریافت کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد