دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۵۱۲۱۰
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶

با توجه به تداوم شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور، وضعیت سفر در نوروز ۱۴۰۰ تبدیل به یک پرسش اساسی در بین مردم شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی بدر پرس به نقل از تسنیم؛ مسئولان کشور باید توجه داشته باشند که شرایط سخت قرنطینه و شیوع ویروس کرونا در کشور در کنار معضلات جسمانی و اقتصادی که به همراه داشته است، شرایط بدی به لحاظ روحی در اجتماع ایجاد کرده که لازم است فکری هم به حال ترمیم روحیه از دست رفته مردم بشود. یکی از ابزارهای تجدید روحیه بعد از تجربه این شرایط سخت انجام سفر در مناسبتهایی چون عید نوروز است. اما شرایط سفر در نوروز 1400 به چه صورت خواهد بود؟!

تاکنون پیشنهاداتی که از جانب مسئولان برای انجام سفر ارائه شده مبتنی بر انجام سفر در قالب تورهای گردشگری است. با توجه به شرایط رو به بهبود کشور در زمینه کنترل بیماری کرونا امکان گسترش سفرها بیشتر شده و رعایت پروتکل‌ها البته لازم‌تر است. برای انجام سفرهای نوروزی باید پروتکلهای اساسی‌تری ترسیم شود و مقدمات طراحی آنها در ستاد مقابله با کرونا صورت گرفته است.

البته لازم به ذکر است که رعایت پروتکلها برای سفر به شهرهایی هستند که به رنگ قرمز و نارنجی نباشند و در نوروز 1400 هم کماکان سفر به این شهرها ممنوع خواهد بود. البته سفر به شهرهای زرد و آبی هم مستلزم ارائه تست کرونا است در صورت مثبت بودن این تست برای هر فرد، از سفر ممناعت به عمل خواهد آمد.

اما محدودیت سفر برای ایرانیان خارج از کشور بیشتر خواهد بود و با توجه به شیوع کرونای انگلیسی در اروپا و کشورهای دیگر قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای ورود مسافران به کشور وضع شده و تداوم خواهد داشت. این مسافران علاوه بر انجام تست در کشور مبدأ، در ایران هم مجددا مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت و تا 24 ساعت قرنطینه می‌شوند. اگر تست منفی بود وارد کشور می‌شوند و در صورت مثبت بودن به محلهای مخصوص قرنطینه منتقل می‌شوند.

در کل می‌توان گفت اگر بیماری در کشور تشدید نشود سفرهای نوروزی در سال 1400 به صورت شخصی هم صورت می پذیرد. سفر با تورهای گردشگری هم باید توسط آژانس‌هایی باشد که از وزارت میراث فرهنگی و گردشگری مجوز دریافت کرده باشند.

نکته قابل تأمل درباره سفرهای شخصی این است که مسافران هنگام سفر حتما باید نسبت به رزرو مراکز اقامتی دارای مجوز اقدام کرده باشند و تنها در این مراکز اقامت کنند.

با نزدیک شدن به ایام نوروز تصمیمات تازه و الزامات سفر اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد