عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۵۱۴۲۰
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۳
نماینده کارگران در شورای‌عالی کار با بیان اینکه درخواست کارگران افزایش دستمزد به‌میزان ۱میلیون و ۹۵۵هزار تومانی سبد معیشت است گفت: اگر دولت به فکر حفظ اشتغال و سبد معیشت است باید هزینه‌های آن را بپردازد.

جلسه امروز شورای عالی کار با حضور وزیر کار/ کارگران خواستار افزایش 2 میلیونی مزد هستند

به گزارش بدر پرس"محمدرضا تاجیک نماینده کارگران در شورای‌عالی کار در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره جلسه امروز شورای‌عالی کار گفت: درخواست کارگران افزایش 1میلیون و 955هزار تومانی سبد معیشت کارگران است تا قدرت خرید آنها حفظ شود.

وی با ابراز اینکه "درخواست داریم که شرکای اجتماعی بیشتر از گذشته درد معیشت کارگران را درک کنند" گفت: همدردی برای کارگران فایده‌ای ندارد، اگر دولت و کارفرمایان می‌خواهند با ما همراهی کنند, در افزایش دستمزد انعطاف به‌خرج دهند و دستمزد به‌گونه‌ای تعیین شود که کارگران بتوانند به ادامه حیات خود امیدوار باشند.

تاجیک با بیان اینکه یکی از اختلاف نظرهای نمایندگان کارگران با دولت و کارفرمایان روی افزایش درصد سایر سطوح مزدی است گفت: درست است که تعداد کارگران حداقل‌بگیر از کارگران سایر سطوح بیشتر است، اما به‌عنوان نماینده کارگران نمی‌توانیم نسبت به سایر سطوح مزدی بی‌تفاوت باشیم.

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار بیان کرد: در جلسه امروز وزیر کار هم حضور دارد. امیدواریم با همراهی وزیر کار نتیجه‌ای برای دستمزد حاصل شود که به‌نفع جامعه کارگری باشد.

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار تأکید کرد: اگر دولت به حفظ اشتغال و رونق تولید فکر می‌کند، باید سهم خود را برای این کار بپردازد، نمی‌توان به اشتغال و تولید فکر کرد و هزینه آن را از نیروی کار ارزان به‌دست آورد. دستمزد کارگران سالیان سال است که از واقعیت‌های خرج و مخارج آنها عقب‌تر است. به‌شرط همراهی دولت و کارفرمایان برای 1400 امیدواریم دستمزدی تعیین شود که جوابگوی معیشت کارگران باشد.

 انتهای پیام/+

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد