عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۵۱۴۴۷
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
رسانه‌های غربی به‌نقل از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش دادند ایران غنی‌سازی اورانیوم در تأسیسات نطنز را با سانتریفیوژهای پیشرفته آغاز کرده است.
رویترز: ایران غنی‌سازی با سانتریفیوژهای پیشرفته را آغاز کرده است
به گزارش گروه بین‌الملل بدر پرس: رویترز مدعی شد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش جدیدی تأیید کرده است که ایران سانتریفیوژهای «آی‌آر‌ـ4» در تأسیسات زیرزمینی نطنز را عملیاتی کرده است.

بر اساس این گزارش، ایران آبشاری متشکل از 174 سانتریفیوژ آی‌آر‌ـ4 را در تأسیسات زیرزمینی غنی‌سازی نصب و تزریق «یواف6» ـ گاز هگزافلوراید اورانیوم به آنها را آغاز کرده است.

بنابر گفته رویترز، آژانس این گزارش را روز دوشنبه میان اعضای خود توزیع کرده است.

تهران هنوز درباره این گزارش جدید آژانس موضع نگرفته است اما مقامات کشورمان بارها تأکید کرده‌اند اگر تحریم‌ها برداشته نشوند، ایران اقدامات بیشتری را در آینده نزدیک اتخاذ خواهد کرد که فراتر از تعهدات تهران ذیل توافق هسته‌ای است.

جمهوری اسلامی ایران در واکنش به پایبند نبودن آمریکا و کشورهای اروپایی به تعهدات خود ذیل برجام، غنی‌سازی 20درصدی اورانیوم را پیش برده و از روز 5 اسفند ماه مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی اجرای پروتکل الحاقی را متوقف کرده است.

این اقدام هسته‌ای ایران وفق بندهای 26 و 36 برجام و در پاسخ به کوتاهی‌های مکرر و مداوم طرف‌های اروپایی برجام در عمل به تعهدات خود انجام شده است. مقامات ایرانی در سطوح مختلف بارها به طرف‌های اروپایی برجام هشدار داده‌اند که در صورت عمل نکردن به تعهداتشان، روند تعدیل تعهدات هسته‌ای ایران همچنان ادامه خواهد یافت.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد