عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۵۱۵۸۲
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
بدر پرس به نقل ازفارس : اقدام آنکارا برای خرید سامانه اس ۴۰۰ باعث تنش در روابط آنکارا و واشنگتن شده است. واشنگتن از آنکارا خواسته تا قرارداد خرید این سامانه را با روسیه لغو کند.
درخواست مهم آمریکا از ترکیه
 «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا پنجشنبه تلفنی با «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه گفت‌وگو کرد و از وی خواست تا آنکارا سامانه دفاع موشکی اس۴۰۰ روسی را فعال نکند.

بر اساس بیانیه منتشر شده، آستین و آکار در این گفت‌وگو درباره بی ثباتی در طول مرزهای شرقی و جنوبی ناتو از جمله چالش‌هایی که از سوی روسیه ایجاد شده صحبت کردند.

آستین بر اهمیت تلاش برای تقویت همکاری نظامی میان ترکیه و آمریکا تاکید کرده و از آنکارا خواست تا سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ کنار گذاشته شود.

اقدام آنکارا برای خرید سامانه اس ۴۰۰ باعث تنش در روابط آنکارا و واشنگتن شده است. واشنگتن از آنکارا خواسته تا قرارداد خرید این سامانه را با روسیه لغو کند. آنکارا تا کنون با این خواسته واشنگتن مخالفت کرده است این در حالی است که واشنگتن به دلیل اصرار آنکارا برای خرید این سامانه، ترکیه را از برنامه تولید جنگنده اف۳۵ کنار گذاشته و تحریم‌هایی را نیز علیه این کشور اعمال کرده است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد