عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۵۱۸۷۵
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۶
. موارد استفاده: 

مپی واکائین به عنوان بی حس کننده موضعی تزریقی برای ایجاد بی حسی موضعی یا منطقه ای در ناحیه کمری یا دمی، ایجاد انسداد در عصب دندان، انفیلتراسیون موضعی یا ایجاد انسداد در عصب محیطی کاربرد دارد. 

فارماکوکینتیک: مپی واکائین با پروتئین پیوند زیادی برقرار می کند. نیمه عمر دارو در بزرگسالان ۱٫۹ تا ۳٫۲ ساعت است. زمان شروع اثربخشی دارو سریع است و طول مدت ماندگاری اثر آن بالا می باشد. جذب سیستمیک این دارو کامل است و متابولیسم دارو در کبد صورت می گیرد و دفع آن از طریق کلیه است. 


جهت ثبت سفارش از سزاسز کشور 09120720519 مهندس کامبیز بهادریهشدارها: 

امکان بروز مسمومیت عمومی با این دارو درکودکان و سالمندان بیشتر است. در افراد مبتلا به مشکلات قلبی عروقی، کسانی که سابقه حساسیت دارویی دارند و در افرادی که دچار التهاب یا عفونت در محل تزریق هستند باید با احتیاط فراوان از این دارو استفاده شود.
پ
 عوارض جانبی: عوارض جانبی به طور کلی به مقدار مصرف، محل تزریق و غلظت پلاسمایی آن بستگی دارد. اختلال بینایی، تشنج، سرگیجه، زنگ زدن گوش، لرزش یا رعشه، اضطراب، هیجان، عصبانیت، تهوع، استفراغ و سفتی گردن در مواقعی که تزریق درنخاع انجام گیرد از عوارض جانبی این دارو هستند.

 تداخل دارویی: مصرف این دارو با داروهای ضد میاستنی، داروهای مضعفCNS، داروهای گندزدا حاوی فلزات سنگین، گوانتیدین، مهار کننده های مونوآمین اکسیداز و داروهای بندآورنده عصبی عضلانی تداخل دارد.

جهت ثبت سفارش از سزاسز کشور 09120720519 مهندس کامبیز بهادری

مقدار مصرف: برای انسداد عصبی بازویی، گردنی و بین دنده ای و ناحیه تناسلی ۴۰-۵ میلی لیتر از محلول یک درصد، برای انسداد اپی دورال کمری و دمی ۳۰-۱۵ میلی لیتر ازمحلول یک درصد، برای انفیلتراسیون موضعی غیر از دندان پزشکی ۴۰ میلی لیتر از محلول ۰٫۵ یا یک درصد و برای بی حسی جهت کاهش درد ۵-۱ میلی لیتر از محلول یک درصد استفاده می شود. حداکثر مقدار مصرفmg/kg7 در هر عمل جراحی یا ۴۰۰ میلی گرم است. در دندان پزشکی در فک فوقانی و تحتانی، ۵۴ میلی گرم از محلول ۳% و در انفیلتراسیون یا انسداد عصبی تمام حفره دهان ۲۷۰ میلی گرم از محلول ۳% مصرف می شود. کودکان: در کودکان مقدار مصرف تاmg/kg6-5 مجاز می باشد. 

اشکال دارویی: Injection: 2% (20 ml) Cartrige: 3% (1.8mll)
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد