عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۵۲۰۶۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰

در حالیکه طی دوهفته اخیر وضعیت برخی استانهای کشور بخصوص استان خوزستان در حالت ناآرام و بحرانی بود و مردم این استان از بی تدبیری های مسوولان کشور در چند دهه اخیر گله مند شدند و دست به اعتراضات شدیدی زدند نمایندگان از همه جا بی خبر و البته آرام گرفته بر تشک نرم صندلی های مجلس طرحی را در مجلس و کمیسیونها مطرح میکنند که بنظر میرسد قصد ایجاد فشاری بیشتر بر مردم کشور را دارند.

باید از نمایندگاه مجلس شورای اسلامی پرسید آیا شما اولویتی در کارهایتان و ارائه طرح هایی در جهت رفاه حال مردم و کم کردن فشارهای معیشتی فراوان بر آنها ندارید؟

آیا شما وضعیت بی ثبات بازار و افزایش روزانه قیمتهای موارد خوراکی و بالا رفتن افسارکسیخته خط فقر را نمیبینید؟

آیا شما از افزایش قیمت اجازه خانه و خرید ملک خبر ندارید که اینقدر با اکثریت آرا طرح صیانت از فضای مجازی و فیلترینگ این فضا که نان آور بسیاری از کسب و کارهارست را دنبال میکنید؟

طرحی که « حسن محمدیاری» نماینده اقلیت مخالف مجلس  در مخالفت با این طرح گفت: صیانت یعنی نگهداری و حفظ حقوق کاربران که در قانون معنا و مفهوم آن پیش‌بینی شده است. منظور از کاربران مشترکان و مردم هستند. 

ما به عنوان نمایندگان مجلس اگر به دنبال حفظ حقوق مردم هستیم باید دغدغه‌های  آنها را لحاظ کنیم. مردم بهترین تمیز دهندگان در استفاده از فضای مجازی هستند.

محمدیاری دیگر نماینده مخالف این طرح: با بیان اینکه این طرح نیازمند کار کارشناسی است، خاطرنشان کرد: ما با دولت انقلابی مواجه هستیم و نمایندگان باید مرجع تشخیص و مشورت باشند. دغدغه مقام معظم رهبری برای ما در فضای مجازی اصل و خط قرمز است، ایشان فرمودند فضای مجازی هم فرصت و هم تهدید است؛ ما چرا از این فرصت استفاده نکنیم و به صورت سهوی با آن برخورد کنیم؟

مورد دیگری که این نمایندگان بی تدبیر فراموش کرده اند این است که در آستانه آغاز بکار دولت سیزدهم و شرایطی که کشور دچار بحرانهای فراوان داخلی و خارجی است مطرح کردن چنین طرحهای کارشناسی نشده میتواند مشکلات کشور و دولت جدید و مردم را افزایش دهد.

لذا بنظر میرسد نمایندگاه مجلس شورای اسلامی باید تدبیر بخرج داده و بیشتر بفکر برداشتن فشار حداکثری برمردم باشند نه اینکه باعث ایجاد فشارها و مشکلات جدید بیشتر برای آنان و افزایش ناآرامی ها  و استرس های معیشتی شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد