عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۵۲۶۳۹
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۸
اظهارات مهم محسن رضایی درباره لغو تحریم ها
محسن رضایی گفت: ایران به طور جد به دنبال لغو تحریم‌های خارجی است و دولت سیزدهم مخالف تعامل بین المللی نیست ما مصمم هستیم به پشتوانه حمایت مقام معظم رهبری و نیرو‌های انقلابی بیش از گذشته به دنبال باز کردن مسیر تولید و تجارت در حوزه رفع تحریم باشیم، اما نباید رودست بخوریم.
اظهارات مهم محسن رضایی درباره لغو تحریم ها
به گزارش بدر پرس به نقل از ایلنا،  محسن رضایی معاون اقتصادی  رئیس جمهور گفت: امروز در کشور ما تحریم‌های داخلی بیش از تحریم‌های خارجی آزاردهنده شده که در حال احصا و شناسایی این تحریم‌های داخلی هستیم.

 محسن رضایی در آئین رویداد ملی صادرات با اشاره به اینکه در اقتصاد کشور با دو تحریم مواجه هستیم افزود: تحریم داخلی بیش از تحریم خارجی سد راه تولید و تجارت کشور شده است.


افزایش یارانه نقدی به ۹۰ تا ۱۲۰ هزار تومان

وی گفت: نمونه تحریم‌های داخلی، نمونه گیری‌های دستگاه‌های متعدد در گمرکات است که می‌تواند با محوریت یک دستگاه کار انجام شود تا به سرانجام سریعتری در ترخیص کالا برسیم.

رضایی همچنین افزود: ایران به طور جد به دنبال لغو تحریم‌های خارجی است و دولت سیزدهم مخالف تعامل بین المللی نیست ما مصمم هستیم به پشتوانه حمایت مقام معظم رهبری و نیرو‌های انقلابی بیش از گذشته به دنبال باز کردن مسیر تولید و تجارت در حوزه رفع تحریم باشیم، اما نباید رودست بخوریم.

رضایی گفت: اگر در همه کشور‌ها تجارت بخش مهمی از اقتصاد باشد در ایران تجارت و صادرات تاثیر مضاعفی بر تولید ملی دارد.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور افزود: تولیدکنندگان ایرانی، اقلیم و منابع انسانی ایران می‌تواند سهم مهمی در جهش اقتصادی داشته باشد علاوه بر این، ایران در چهارراه تجارت جهانی قرار دارد و از طریق صادرات مجدد می‌توانیم میلیارد‌ها دلار ثروت برای کشور به دست آوریم.

رضایی گفت: در دولت سیزدهم تصمیم جدی بر جراحی‌های عمیق داریم و البته این جراحی‌ها باید عمیق و فنی باشد و ما این کار را از حوزه تجارت شروع کردیم.

وی افزود: اصلاحات را در یارانه‌ها آغاز کردیم که آثار آن در آینده مشخص می‌شود ضمن اینکه در حوزه انرژی و بانک‌ها اصلاحاتی را شروع کردیم.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: همه این جراحی‌ها در چارچوب فکری انجام می‌شود ضمن اینکه باید از فرصت‌ها درست استفاده کرد. در این باره به شدت نیازمند سربازان و مجاهدان اقتصادی هستیم از این رو باید بستر را مهیا کنیم تا صادرکنندگان بتوانند در این مسیر گام‌های جدی بردارند.

رضایی افزود: ایران را قبل انقلاب را عقب نگه داشتند و بعد از انقلاب هم ما را ظالمانه تحریم کردند بنابراین اکنون باید در زمان محدود کار‌های بزرگ انجام دهیم، اما این باید با در نظر گرفتن همه جوانب صورت گیرد.

وی ادامه داد: ما حامی صادرکنندگان هستیم و بر این اساس جلسات مداوم و بدون تبلیغات با سه اتاق داریم و وزرای اقتصادی هم مرتب جلساتی را برگزار می‌کنند تا بتوان گام‌های مهمی برداشت.

رضایی همچنین گفت: امروز بودجه وارد مجلس نشده، می‌گویند بودجه تورم‌زا است در حالیکه درون بودجه ۱۴۰۱ اصلاحاتی به نفع تولیدکنندگان و صادرکنندگان است که در قالب آن صندوق‌های پروژه‌ای تعریف شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد