عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۵۲۷۰۴
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۸
وزیر ورزش و جوانان شایعه حضورش در انتخابات کمیته ملی المپیک را تکذیب کرد.

به گزارش بدر پرس، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه بازدید از سایت تیروکمان درباره شایعه حضورش در انتخابات کمیته ملی المپیک اظهار کرد: خودتان عنوان می کنید شایعه است. نمی دانم چرا مطرح شده بود، اما باید کمک کنیم انتخابات به صورت شایسته برگزار شود.

وی پیرامون این پرسش که آیا اتفاق جدیدی قرار است در باشگاه پرسپولیس رخ دهد، گفت: در حال بررسی هستیم. البته با مشورت سرپرست باشگاه کار را پیش می بریم. هیات مدیره قرار بود هفته گذشته تقویت شود و یکی دو نفر اضافه و یا کسر شوند تا شکل هیات مدیره تقویت شود. بعد هیات مدیره به عنوان مرکز مشورتی تصمیم بگیرد تا سرپرستی ادامه پیدا کند یا مدیرعامل جدید معرفی شود.

وی ادامه داد: ما با صدری و همکاری هیات مدیره کار پرسپولیس را جلو می بریم و مشکلی وجود ندارد. هر روز با صدری در تماس هستم. دو شب پیش هم در دفتر ما جلسه مفصلی برگزار کردیم. با هماهنگی او کارها را پیش می بریم. پرسپولیس در حال حاضر مشکلی ندارد. استقلال هم کار خودش را می کند و هر دو باشگاه مورد حمایت ما هستند.

وی افزود: کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست کرده بود استانداردها رعایت شده و یکسری مستندات تهیه شود. این کار بسیار سنگین بود و در ظرف ۵ روز در فدراسیون، باشگاه استقلال، پرسپولیس و وزارت ورزش و جوانان کار را انجام دادیم. باید دو تشکر ویژه از امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه که کمک زیادی به ما کرد و خاندوزی وزیر اقتصاد هم داشته باشم که در یک تلاش شبانه روزی زحمات زیادی کشیدند و بحث مالکیت مشترک را حل کردند.

وزیر ورزش خاطرنشان کرد:  دو وزارتخانه عضو مجمع و مالک پرسپولیس و استقلال شدند. این تلاش قرار بود سالها انجام شود. اگر خاطرتان باشد وقتی دولت شروع به کار کرد در روزهای آغازین کار خبر محرمانه ای به من دادند که وضعیت پرسپولیس و استقلال بحرانی است و شرایط خوبی ندارند، به خصوص پرسپولیس که به دلیل بدهی هایش شرایط این باشگاه خاص بود. این خبر را به عنوان خبر نگران کننده با خودم همراه داشتم اما آن را جلوه نمی دادم. مهلت ۳ ماهه ای گرفته شد که به اشتباه در این مهلت مطرح شد ما استانداردها را گرفتیم، اما این مهلت ۳ ماهه برای حل مشکلات بود. من با فدراسیون فوتبال هماهنگ کردم تا به خواسته های AFC نزدیک شود. بیشتر از ۶۰۰ صفحه در این ۵ روز تهیه و آپلود شدکه این کار واقعا سنگین بود. برای استقلال هم بیشتر از ۵۰۰ صفحه تهیه شد. جا دارد از مدیریت استقلال و پرسپولیس در این زمینه تشکر کنم.

سجادی خاطرنشان کرد: اینکه برخی نگران سرپرستی پرسپولیس هستند باید بگویم که کار به نحو احسن در حال برگزاری است. من باید از صدری و آجورلو تشکر کنم. آن چیزی که از ما می خواستند انجام دادیم اما وزرای اقتصاد و امور خارجه خیلی به من کمک کردند. جامعه ورزش باید خارج از هر نتیجه ای، قدردان این عزیزان باشند.

وی گفت: نامه ای در این روزها برای دبیرکل AFC نوشتم و شرایط را شرح داده بودم. از آنها خواسته بودم از کنار این دو تیم مردمی به راحتی نگذرند.

سجادی همچنین درباره موضوع خصوصی سازی سرخابی‌ها، تصریح کرد: بحث خصوصی سازی این دو باشگاه خیلی شرط لازم و قطعی نبوده و جزو شرط های درجه ۲ و ۳ بود. پیشنهاد شده بود اگر خصوصی شوند بهتر است. می گویند اگر دولتی باشید الزاماتی که ما می خواهیم را شرایط دولتی نمی پذیرد. پس خصوصی سازی این دو باشگاه پیشنهاد بوده و اجباری از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا نبوده است. در حقیقت کشور و من هم در اواخر کار به این راه اضافه شدم تا به خاطر خیر و صلاح این دو باشگاه به سمت خصوصی سازی حرکت کنیم. از طرف سازمان خصوصی سازی هم یک نامه خوبی تهیه شد تا در فوریه سال جدید میلادی که نیمه دوم بهمن ماه می شود نامه قطعی داریم و به AFC اعلام کردیم که شرایط واگذاری فراهم می شود. این هم خبر خوبی بود. مالکیت مشترک هم جدا شد که این هم خبر خوبی بود. مدارکی هم که می خواستند ارسال شد که این هم خبر خوبی بود.

سجادی اضافه کرد: دیروز هم یک نامه برای دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشتم. از محمدی سفیر ایران در مالزی تشکر می کنم که این نامه را با هماهنگی او نوشتیم. دیروز جواب این نامه برای ما ارسال و نکاتی را اعلام کردند. قرار است به زودی جلسه دفاع از مدارک را به ما خبر دهند. در این نامه روزنه امیدی هست و برای اولین بار این موضوع را اعلام می کنم. در این نامه آمده که ادله هایی که من عنوان کردم در جلسه حضوری قابل طرح است. این هم خبر خوبی است.

وی با اشاره به این که حسن نیت ما به کنفدراسیون آسیا نشان داده شده، افزود: فکر می کنم چون ما حسن نیت خود را به AFC نشان دادیم، آنها هم همین استانداردها را می خواهند. ما با کسی دعوا نداریم. امیدوارم بزودی خبرهای خوبی در پیش باشد. ما تلاش خودمان را انجام می دهیم. باز هم یادآوری می کنم این تکالیف از سال ۲۰۱۶ از ما خواسته شده و برای ماه های اخیر نیست. برخی نمی دانم چرا می گفتند در دولت جدید کم کاری شده و اقدامی صورت نگرفته است! در صورتی که باید بگویم این تکالیف برای سال ۲۰۱۶ است.

وی با اشاره به یکی از ایرادات AFC مبنی بر نبود تیر دروازه رزرو در آزادی،گفت: باید اشاره کنم کهAFC اجباری برای ما ندارد. آنها می گویند هر کسی می خواهد حرفه ای شود داوطلبانه اعلام کند. حالا که برخی از باشگاه های ما داوطلب حرفه ای شدن هستند باید استانداردها را نیز رعایت کنند. به عنوان مثال یک بار در استادیوم آزادی گفته بودند تیر دروازه کجاست؟ بعد گفته بودند تیر دروازه رزرو کجاست؟ خوب ما در استادیوم آزادی تیر دروازه رزرو نداریم. باید این مسائل پیش بینی می شد.

سجادی در پایان افزود: خیلی از اسناد و مستندات مالکیت باید پیش از این زحمت کشیده و تهیه و ارسال می شد. همه این اتفاقات را با افتخار می گویم تا مردم به وزارت خانه، فدراسیون فوتبال و این دو باشگاه اعتماد کنند. همه این مسائل در ۵ روز انجام شد. با یک کار شبانه روزی این کارها صورت گرفت. با صدری و آجورلو صحبت کنید تا ببینید در این ۵ روز چه گذشت تا خیال مردم راحت شود. یکسری در فضای مجازی همیشه زرد صحبت می کنند و سعی دارند که امید را در مردم ضعیف کنند. ورزش همیشه انرژی مثبت و شادابی است، ورزش همیشه لذت بردن است و باید حال ما در ورزش خوب شود. چرا با اخبار منفی سعی می کنند حال مردم بد شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد