دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۵۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۲
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از رد طرح مجلس شورای اسلامی درخصوص استانی و شهرستانی شدن انتخابات مجلس در نشست امروز مجمع خبر داد.
محسن رضایی در نشستی خبری گفت: طرح جدید و پیشنهاد مجلس شورای اسلامی این بود که ایده استانی و شهرستانی شدن انتخابات مجلس در سیاست‌های کلی انتخابات دیده شود.

وی افزود: موافقان و مخالفان بحث های طولانی در این باره کردند و وقت قابل توجهی از جلسه امروز به همین موضوع اختصاص یافت؛ عده‌ای از منافع طرح صحبت کردند و گفتند این موجب خواهد شد افراد نخبه و با قابلیت‌های بیشتر وارد مجلس شوند.

رضایی اضافه کرد: عده‌ای نیز از نواقص طرح سخن گفتند و معتقد بودند این طرح باید در دانشگاه مطالعه عمیق‌تر شود.

وی گفت: در مجموع پس از رأی‌گیری، این طرح حذف و مقرر شد فعلا در سیاست‌های کلی انتخابات صحبتی درخصوص استانی و شهرستانی شدن انتخابات مطرح نشود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: بنابراین، این طرح که پیشنهاد شده بود یکی از سیاست‌های کلی انتخابات باشد از دستور کار خارج شد و افراد مدافع آن نتوانستند افراد دیگر را قانع کنند.

رضایی گفت: بدین ترتیب پیگیری این طرح دیگر بر عهده مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان است و اعضای مجمع ضرورتی برای طرح آن در سیاست‌های کلی تشخیص ندادند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد