دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۵۳۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۴
طی آئینی با حضور دکتر تویسرکانی معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و معاونین این سازمان و با حضوردکتر افشارنیا رئیس کل دادگستری استان و دیگر مقامات استانی در جمع خانواده بزرگ ثبت استان مراسم تودیع و معارفه مدیر کل ثبت خوزستان برگزار شد.

طی آئینی  با حضور دکتر تویسرکانی معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور  و معاونین  این سازمان و با حضوردکتر افشارنیا رئیس کل دادگستری استان و دیگر مقامات استانی در جمع خانواده بزرگ ثبت استان مراسم تودیع و معارفه مدیر کل ثبت خوزستان برگزار شد.

به گزارش بدر پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت خوزستان در این مراسم افشارنیا رییس کل دادگستری استان با اشاره به آماری از عملکرد ثبت اسناد و املاک کشور جایگاه ثبت خوزستان را مطلوب ارزیابی نمود و با تقدیر از اقدامات بعمل آمده خواستار تداوم این مسیر شد .

در ادامه اقبال مدیر کل اسبق ثبت خوزستان ضمن خیر مقدم به حضار و تشکر از همراهی و همدلی خانواده بزرگ ثبت خوزستان در سالهای تصدی گری ایشان به ارایه گزارش عملکرد سه ساله خود در ثبت استان پرداخت.

ایشان اظهار داشت با تلاش های صورت گرفته  و استفاده از بستر های مناسب IT و حوزه کاداستر صدور سند مالکیت در استان صددرصد به صورت سند کاداستری انجام می شود و بر اساس آمار سازمان ثبت کشور، خوزستان در سال 92 حائزرتبه اول کشور شد و در سال 93 نیز ثبت استان رتبه دوم کشوری راکسب نمود.

اقبال  در ادامه افزود با اقدامات صورت پذیرفته در حوزه عمرانی،   ساختمان واحدهای ثبتی استان در شهرستان های مختلف تعمیر و تجهیز شده اند و با پروژه های در حال ساخت تا پایان سال جاری دیگر واحد ثبتی استیجاری، در استان خوزستان نخواهیم داشت .

مدیر کل اسبق ثبت خوزستان از دیگر اقدامات مهم صورت گرفته در ثبت استان را تاسیس نخستین کانون سر دفتران و دفتر یاران  استان دانست.

ایشان در ادامه از حمایت ها و پشتیبانی های ریاست سازمان ثبت  همراهی و همدلی همکاران خود در ثبت استان روسای واحد های ثبتی ، سران دفاتر ریاست قوه قضائیه  ،استاندار خوزستان و نماینده ولی فقیه در استان تشکر و قدردانی نمود.

ایشان در پایان صحبت های خود با قرائت دلنوشته ای وبرشمردن جاذبه های مغناطیس معنوی و ارزشی استان خوزستان  بیان داشت سند اقبال ایشان به مِهر خوزستان مُهر و ثبت گردیده  است و تا ابد از این جاذبه رهایی ندارد که تحسین و تشویق حاضران را برانگیخت.

سخنران بعدی مراسم آیت اله حسن زاده امام جمعه موقت اهواز  بود که پیام تقدیر و تشکر  نماینده ولی فقیه در استان را به رئیس سازمان ثبت بابت اقدامات صورت گرفته در ثبت اسناد و املاک استان ابلاغ نمود .

 ایشان با تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل بر نقش پررنگ ثبت اسناد واملاک در برقراری عدالت و ایجاد توسعه پایدار تاکید نمود.

امام جمعه موقت اهوازگفت: عدالت بدون توسعه امکان ندارد و توسعه بدون عدالت  پایدار نخواهد بود.

ایشان با تاکید بر نقش منابع آبی استان و سازمان ها و صنایع بزرگ و حفظ اموال عمومی و تاسیسات نفتی  در توسعه استان  برای فائق آمدن بر محرومیت ها و توسعه های نامتوازن در خوزستان  براهمییت  نقش ارزنده سازمان ثبت درهموار نمودن مسیر توسعه استان تاکید نمود .

در ادامه جلسه آیت اله حیدری نماینده مردم خوزستان در خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اهواز طی سخنانی با خیر مقدم به ریاست سازمان و همراهان ایشان و  تبریک اعیاد شعبانیه  همگان را در هر پست و منصبی به حاضر دانستن در برابر  فرمانده اعظم  حضرت صاحب الزمان فراخواند و بیان داشت ایشان همیشه و هرکجا ناظر بر افکار و اعمال ماست.

در ادامه دکتر تویسرکانی معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور  ضمن تشکرازحضور مقامات سیاسی ، قضایی و اجرایی استان ،عشایر،همکاران ثبت ،سران دفاتر و کلیه حاضران  اذعان داشت این حضور و قدر شناسی وظیفه و مسئولیت ما را به عنوان  کارگزاران  نظام در این برهه که نظام در معرض تهدیدات پیدا و پنهان  قرار دارد سنگین تر می کند تا بتوانیم جامعه ای الگو بسازیم که زمینه ساز حضور امام زمان باشد.

ایشان ابراز داشت مسئولیت و وظیفه ما در ثبت  اسناد مسئولیت سنگینی است و حجم عظیم فعالیت هایی  که این سازمان دارد کم نظیر است بیش از 58 میلیون خدمت ثبتی و این یعنی ارتباط گسترده مردم با این نهاد حکومتی .

معاون قوه قضائیه به توجه  به ثبت رسمی در قرآن کریم  اشاره کرد و افزود ما به عنوان یک فرد مسلمان یک ایرانی و یک شهروند وظیفه شناس باید نسبت به توسعه ثبت رسمی اهتمام ورزیم که بخش عظیمی از دعاوی دادگستری و هزینه های فراوان آن که به مردم وارد می شود ناشی از عدم اهتمام به ثبت رسمی است و این مسئولیت مسئولیت مهمی است و آثار آن بسیار بزرگ و مهم است

  و یادآور شد سازمان ثبت  در جهت ایجاد زیر ساخت های لازم و آسان سازی و تسریع و دقت در ارائه خدمات اقدامات فراوانی را انجام داده است.که با قدرت یکصد ساله و در جهت شفاف سازی و سرعت عمل به شکل گسترده ای فناوریهای روز را به کار گرفته و به سمت دقت و سرعت درعمل ،حرکت می کند.

وی افزود در بحث حفاظت از مالکیت مردم و دولت به ویژه در خوزستان با حساسیت های خاص خود همیشه مور تاکید بوده است.حفاظت از این منطقه و ارائه خدمت مطلوب تر به مردمان این استان عزیزهمیشه اولویت کاری ما بوده است وتاکید می کنیم که باید بهترین و دقیق ترین خدمات ثبت را در خوزستان استان منتسب به شهیدان داشته باشیم.

 ما با آسیب شناسی عملکردگذشته و تثبیت مالکیت دولت و مردم و پیشگیری از زمین خواری و تعهد به مالکیت مردم و تحدید حدود مالکیت ها که در جهت پیشگیری از نزاع های مالکیت با همدلی و تعامل با دستگاه های متولی در حوزه های راه و شهر سازی، شورا و شهرداریها، محیط زیست ، دستگاه های عمومی، وزارت نیرو ،نفت و جهاد کشاورزی،مجموعه مدیران حاکمیتی با اهتمام جدی و دست به دست هم با اتخاذ شیوه های درست مسیر خدمت رسانی به مردم را با سرعت و دقت انجام داده وبه پیشگیری از هزینه هاو زحمات زیادی که برمردم و بیت المال تحمیل می شود جلوگیری می کنیم.

 ایشان در پایان ابرازامید واری کرد با حضور آقای رامشی  که از مدیران با تجربه سازمان هستند خدمات ارزشمند  آقای اقبال وهمکارانشان که با جدیت اهداف سازمان را در استان تعقیب می کردند رونق بیشتری به بحث خدمت رسانی به مردم خوزستان ببخشد .

در پایان نیز مدیر کل جدید استان خوزستان با ادای سلام و احترام به خوزستان بزرگ و مردمانش برتعامل با شورای قضایی ،اداری، و نماینده ولی فقیه در استان جهت نیل به اهداف سازمان تاکید نمود.

ایشان همچنین همکاران خود را به حفظ  اصولی همچون صداقت ،سلامت، حفظ حقوق بیت المال و حفظ حقوق مردم به عنوان خط مشی خود در اداره کل ثبت خوزستان فراخواند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد