کد خبر: ۵۳۶۶۳
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۹
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره نتیجه دیدار اصلاح‌طلبان با شمخانی گفت: بنا بود اگر آقایان قبول کنند افرادی انتخاب شوند تا خدمت رهبری برسند و با ایشان هم ملاقات کنند تا مسائل روشن‌ترخدمت ایشان گفته شود اما تا امروز خبری از این درخواست نشد و جلسات گفت‌وگو هم ادامه پیدا نکرد.
واکنش شمخانی به درخواست اصلاح طلبان برای دیدار با رهبر انقلاب
به گزارش بدر پرس به نقل از ایلنا، حجت‌الاسلام محمد اشرفی‌ اصفهانی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره توقف گفت‌وگوهای چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب با سران نظام، گفت: دو جلسه از شورای عالی امنیت ملی از ما دعوت کردند و دو هفته متوالی با آقای شمخانی صحبت کردیم. آن‌ها نظرات ما را خواستند و ما هم آنچه درباره حوادثی که اتفاق افتاده به نظرمان رسید، گفتیم و درباره چرایی این اتفاقات صحبت‌های خود را انجام دادیم و برای حل آن راه‌حل‌هایی هم ارائه کردیم.

به رئیسی گفتم اجازه اشتباه ندارید/ به احمدی نژاد گفتم حاضرم پشت فلان وزیر نماز بخوانم اما .../ مجلس باید ملاحظات را کنار بگذارد

وی افزود:  بنا بود اگر آقایان قبول کنند افرادی انتخاب شوند تا خدمت رهبری برسند و با ایشان هم ملاقات کنند تا مسائل روشن‌ترخدمت ایشان گفته شود اما تا به امروز خبری از این درخواست آقایان و ملاقاتی که قرار بو‌د همه اعضایی که دعوت شدند تا انتخاب شوند، نشد و جلسات گفت‌وگو هم ادامه پیدا نکرد.

300*250
tavoos.net
میرلوحی: تابلوی «ورود به انتخابات ممنوع» مقابل اصلاح طلبان نصب کرده اند

اشرفی اصفهانی در پاسخ به این سوال که علت توقف گفت‌وگوها را چه می‌دانید، گفت: قرار بود افرادی که موقعیت و جایگاه‌شان طوری است که می‌‌توانند حرف‌شان را بزنند، مصلحت جامعه، نظام و کشور را بیان کنند بیایند تا این مسائل گفته شود البته در جلساتی که حضور داشتیم، این موارد مطرح شد و در نهایت تصمیم نهایی این بود که اگر لازم باشد، رهبری بپذیرند چند نفر انتخاب شوند تا خدمت ایشان بروند و مسائل را مطرح کنند.


وی افزود: ریشه مسائل مطرح شده بیشتر مربوط به مسائل و بحران‌های اقتصادی کشور بود که در حال رسیدن به نقطه بحران هستیم. یعنی واقعا مردم در این فشار اقتصادی جان به لب شده‌اند و همه این موارد را می‌گویند. بنده چندین بار که با آیت‌الله جوادی آملی صحبت کردم ایشان هم این مسائل را گفتند.

اشرفی اصفهانی تصریح کرد: همه می‌‌دانند که مشکلات امروز بیشتر مسائل اقتصادی است و همین مشکلات است که مردم را در تنگنا قرار داده و به همین دلیل آقایان لازم دیدند اگر بشود خدمت رهبری برسند تا مسائل گفته شود و راه‌حلی برای آن پیدا شود تا دوباره این اتفاقات تکرار نشود و خاتمه پید اکند اما درباره برگزاری این جلسه دیگر به ما اطلاعی ندادند.

وی تصریح کرد: این دیدار برای دو تا سه هفته قبل بود اما اگر قرار بر تشکیل جلسه بود به ما صددرصد اطلاع می‌دادند تا در جلسه‌ای قرعه‌کشی کنیم و افرادی انتخاب شوند و‌ به دیدار رهبری بروند. این درخواست به صورت شفاهی توسط جمعی به آقای شمخانی ارائه و بعدها ثبت شد اما از جلسات بعدی خبری نشد.

اشرفی اصفهانی در پاسخ به این سوال که واکنش آقای شمخانی نسبت به این درخواست چه بود، گفت: این درخواست از طرف آقای شمخانی پذیرفته شد تا این دیدار انجام شود که در آن دیدار راه‌حل‌ها برای حل مسائل پیدا شود تا مشکلات برطرف شود و بعد از آن اعتراضات به مسیر بدتری کشیده نشود.

وی تصریح کرد: به هرحال وضعیت امروز ساکت است اما نباید بار دیگر این اتفاقات رخ دهد. باید تمام این دردها به شکل روشن و واضح خدمت رهبری گفته شود تا رهبر انقلاب درد مردم را بدانند. البته رهبری از اخبار و اطلاعات با خبر هستند اما در هر صورت عقلا و علما باید بنشینند راه‌حل اساسی برای حل مشکلات پیدا کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد