دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۵۳۹۰
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۰
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برخی اعمال سلیقه های شخصی در خصوص موسیقی و مسأله لغو کنسرت ها انتقاد کرد و گفت: به استانداران گفته ایم نگذارند خودسرها باعث لغو کنسرت ها شوند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران؛ علی جنتی در پاسخ به سوالی در مورد دیدگاه‌های مخالف با اجرای موسیقی و کنسرت ها در کشور و نسبت آن ها با نظرات امام خمینی (ره) افزود: کسانی این نوع برخوردها را می کنند که متأسفانه بعضی از آن ها در کسوت روحانیت هستند و نه دیدگاه های امام را قبول دارند و نه دیدگاه های مقام معظم رهبری را؛ زیرا هم نظرات امام در رابطه با موسیقی کاملا روشن است و هم مقام معظم رهبری حدود 73 جلسه درس خارج فقه خود را به بحث غنا و موسیقی اختصاص داده اند و نهایتا رأی ایشان روشن است.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب آن نوع موسیقی را که لهوی یا مضل عن سبیل الله باشد حرام می دانند و بقیه انوع موسیقی از نظر ایشان مشکل خاصی ندارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ما در وزارتخانه بر اساس همین دیدگاه ها و فتاوای امام و رهبری مجوز صادر می کنیم گفت: حتی در بعضی موارد که به نظر می رسد بر اساس نظر ایشان مشکلی ندارد، ما به خاطر برخی ملاحظات تاکنون اجازه اجرا نداده ایم، اما در عین حال برخی آقایان سلیقه شخصی خودشان را دنبال می کنند.

وی با اشاره به لغو برخی کنسرت ها در کشور افزود: ما هم با نیروی انتظامی و هم با وزیر کشور در این مورد صحبت کرده ایم، ما به آن ها گفته ایم چون خودمان کاملا رعایت حدود شرعی را می کنیم مواردی که مجوز داده می شود را استانداران، فرمانداران و نیروی انتظامی باید حمایت کنند و نگذارند افرادی خودسر باعث شوند کنسرت ها لغو شود که آن ها گفته اند از این تصمیم حمایت می کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: تاکنون در این رابطه مستقیما با قوه قضاییه صحبت نکرده ایم، زیرا عمدتا خود استانداران و فرمانداران به عنوان نماینده دولت هستند که باید با دستگاه قضایی و حتی بعضی نیروهای مسلح صحبت کنند.

مرقد امام(ره)،نمونه ای از معماری ایرانی اسلامی

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص افتتاح ساختمان جدید حرم امام خمینی (ره) نیز گفت: در طول چند قرن گذشته ما یک امام داشته ایم و آنچه به عنوان مرقد امام مطرح است باید نمونه ای از معماری ایرانی اسلامی باشد و همانطور که در گذشته بناهایی مانند مسجد شیخ لطف الله و میدان نقش جهان در دوره صفویه بنا شده که آثار ماندگار معماری ما بوده است، حرم امام نیز باید اینگونه بماند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد