دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۵۶۱۲
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۱
جانعلی خورشیدی:
عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز گفت: ........................ عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز گفت: شاید بهتر باشد یک بازنگری جدی در میزان بهره بانکی در اعطای وام های رفاهی به شهروندان صورت گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی کلانشهر اهواز؛ جانعلی خورشیدی در نشست مشترک اعضای شورای شهر با مدیران عامل بانک های فعال در سطح شهر اهواز که شامگاه سه شنبه ( 26 خرداد ماه ) در محل سالن اجتماعات شورای شهر برگزار شد؛ اظهار کرد: به نظر منطقی نمی رسد که یک وام به طور مثال پنجاه میلیون تومانی با بهره ای به طور مثال 20 درصدی به متقاضیان اعطا شود اما این میزان بهره حتی پس از بازپرداخت نیمی از اقساط همچنان ثابت باقی مانده و کاهش نیابد؛ این موضوع نیازمند یک بازنگری جدی در سیستم بانکی است.

وی بیکاری را بزرگترین معضل کلانشهر اهواز خواند و افزود: در حال حاضر نیاز داریم توانمندی ها و پتانسیل های خود را تجمیع نموده؛ از جزیره ای تفکر و عمل کردن خودداری نموده و با همراهی همدیگر به دنبال راهکاری برای کاهش آمار بیکاری و اشتغال زایی باشیم؛ البته که بانک ها نقشی حیاتی در به حرکت در آوردن چرخ های اشتغال به عهده دارند و می توانند تسهیلات خود را در مسیر اشتغال زایی به کار آفرینان اعطا نمایند.

معاونت اجرایی شورای اسلامی کلانشهر اهواز ادامه داد: رفته رفته باید به سمت و سوی تسریع و تسهیل در روند خدمات رسانی به شهروندان برویم؛ هرچند اطلاع داریم که بانک ها خود نیز در همین مسیر فعالیت می نمایند اما سوالی که به ذهن می رسد این است که کلانشهر اهواز با 22 هزار هکتار وسعت چرا و چگونه می شود که در خیلی از مناطق فاقد شعب بانکی است و به عبارتی امنیتی برای افتتاح شعبه وجود ندارد؟!

عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز خواستار ارج نهادن به شهروندان توسط دستگاه ها شد و گفت: باید ارزش قائل شدن و ارج نهادن به جایگاه شهروندان ملموس و قابل احساس کردن باشد؛ در وضعیت فعلی که با معضلاتی همچون فاضلاب و بیکاری مواجه هستیم از بانک ها انتظار می رود با عنایت به اینکه بودجه در اختیار دستگاه های متولی کفاف برطرف کردن این معضلات را نمی دهد همت نموده و با اعطای تسهیلات و وام های بانکی نقش پررنگی در توسعه شهر ایفا نمایند.

خورشیدی با اشاره به نقش گسترده شورای شهر در اینده ای نزدیک عنوان کرد: به زودی شاهد فعالیت شورای شهر تحت عنوان ( مدیریت واحد شهری) خواهیم بود و به عقیده بنده بهتر است بسترسازی لازم در راستای تعامل و ارتباط مستمر دستگاه ها با این نهاد مردمی صورت بگیرد.
برچسب ها: جان علی خورشیدی
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد