دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۵۸۲۰
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۲
رئیس شورای شهر آبادان از عدم پذیرش استعفای شهردار به دلیل مشکلات مالی خبر داد.

به گزارش بدر پرس به نقل از خبرگزاری تسنیم ، نشست خبری رئیس شورای شهر آبادان صبح امروز با حضور اصحاب رسانه در دفتر ریاست شورا انجام شد.

حمید حنظل عیدانی در این نشست اظهار داشت: لازم دیدیم که به شبهاتی که اخیرا در باره استعفای شهردار به وجود آمده بود به صورت مفصل پاسخ دهیم تا مردم از این موضوعات آگاه باشند.

وی افزود: شهردار آبادان از ابتدای انتصابش به این مورد اذعان داشته که فردی سیاسی نیست و قصد شرکت در انتخابات را ندارد در حالی که از همان ابتدا در این باره انتقاداتی از طرف مردم و تعدادی از اعضای شورای شهر به وی مطرح شد.
رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: سال گذشته نامه ای با امضای معاون استاندار خوزستان به ما رسید مبنی بر اینکه اعضای شورا، شهردار و مسئولانی که قصد شرکت در انتخابات را دارند حداکثر تا تاریخ 20 اسفند سال 93 باید نسبت به استعفای خود اقدام کنند.
حنظل عیدانی با بیان اینکه این موضوع را به صورت کتبی به شهردار اطلاع دادیم، عنوان کرد: اما شهردار هیچ واکنشی نشان نداد و هیچ گونه پاسخی درباره این موضوع به ما داده نشد.

بررسی استعفا در یک هفته
عضو هیئت رئیسه شورای شهر آبادان با اشاره به اینکه نامه استعفای شهردار در تاریخ 20 خرداد 94 یعنی چهارشنبه و آخر وقت اداری به شورا تحویل داده شد، بیان کرد: با توجه به آخر وقت بودن زمان تحویل و تعطیل بودن شورا در روزهای پنج شنبه و جمعه، روز شنبه متوجه وجود این نامه شدیم و کار بررسی آن در واقع از 23 خرداد آغاز شد.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه آخرین فرصت استعفای مسئولان برای کاندیداتوری 28 خرداد تعیین شده بود و پس از آن تا 3 تیر تمدید شد ما عملا یک هفته برای بررسی استعفای شهردار وقت داشتیم که چنین کاری در عرض یک هفته غیر ممکن است.
رئیس شورای شهر آبادان اظهار کرد: با این وجود با مشورت اعضای شورا این کار را پذیرفتیم و از شهردار خواستیم کلیه گزارشات مالی حساب‌های شهرداری در بازه زمانی 40 روزه، لیستی از تصویه حساب‌های مالی، گزارشی از پروژه‌های در حال اجرا و کلیه مطالبات ادارت و سازمان ها از شهرداری را به ما اعلام کند.
حنظل عیدانی با بیان اینکه شهردار در پاسخ فقط برخی از این‌ها را به ما اعلام کرد، افزود: علی رغم وجود فرصت اندک، جلسه ای برای بررسی مسائل مالی با حضور شهردار انجام شد اما چون اصل مسائل مالی پیچیده است نمی‌توان در عرض چند ساعت به همه موضوعات مالی رسیدگی کرد و احتیاج به زمان بیشتری داشت.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر آبادان گفت: به همین منظور ما بر حسب وظیفه جلسه فوق‌ العاده‌ای در این باره تشکیل دادیم اما برخی از اعضا در آن شرکت نکردند و جلسه از رسمیت افتاد و تشکیل نشد.
وی عنوان کرد: این موضوع برای ما جای تعجب داشت که در جلسه عادی بررسی لوایح که پس از آن در 30 خرداد برگزار شد پس از بررسی 6 لایحه یک دفعه یکی از اعضا استعفای شهردار را مطرح کرده و در خواست رأی گیری داشت که پس از اعتراض ما به این موضوع و خروج بنده و نائب رئیس شورا جلسه کاملا از رسمیت افتاد.

تصویب استعفا در جلسه غیر قانونی
رئیس شورای شهر آبادان با اشاره به اینکه پس از آن با وجود لغو رسمی جلسه تصمیماتی توسط اعضای باقی مانده گرفته شد، بیان کرد: همچنین به طور غیر قانونی مکاتباتی مبنی بر توافق اعضا به استعفای شهردار انجام شد و حتی فیلم آن جلسه نیز پاک شد تا محتویات جلسه مشخص نشود اما توانستیم آن را بازگردانی کنیم و آماده ارائه آن به مراجع قانونی هستیم.
حنظل عیداتی تاکید کرد: در جلسه مذکور دستور جلسه دستکاری شد و بلا فاصله برخی اعضا در رسانه‌ها مدت زمان اندکی برای تشکیل جلسه اعلام کردند و گفتند در غیر این صورت برخی تخلفات را درباره تعدادی از اعضای شورای شهر آبادان رو می‌کنند.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر آبادان افزود: همین‌جا اعلام می‌کنیم که اگر کسی مدرکی دارد دال بر اینکه عضوی از شورا کار غیر قانونی انجام داده به همه اعلام کند تا برخورد لازم صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه شهردار طی نامه‌ای به ما اعلام کرد که استعفای مطرح شده تا تاریخ 3 تیر معتبر است و پس از آن از استعفای خود منصرف خواهد شد، اظهار داشت: ابتدا باید اصالت نامه انصراف بررسی شود و حق بررسی آن برای شورا محفوظ است.
حنظل عیدانی بیان کرد: رئیس شوراهای استان طی نامه ای از فرماندار خواست تا از اختیارات خود استفاده کند و درخواست جلسه فوق العاده از شورای شهر آبادان داشته باشد اما تا تاریخ 3 تیر هیچ نامه ای دراین باره به ما نرسید.
رئیس شورای شهر آبادان با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای تسریع در روند بررسی مسائل مالی شهرداری انجام دادیم، گفت: به دلیل زیاده خواهی برخی‌ها شرایط به این وضعیت رسید و برخی افراد نمی‌خواستند که «شیرازی» از شهرداری برود.
حنظل عیدانی عنوان کرد: در حالی که شهرداری بدهی خود را 33 میلیارد تومان اعلام کرد استعلام های ما چیز دیگری را نشان داده است. فقط در یک مورد که بدهی به سازمان تامین اجتماعی 65 میلیارد تومان اعلام شده بود طی استعلامی که از این سازمان داشتیم طلب آن از شهرداری 127 میلیارد تومان اعلام شد.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر آبادان افزود: این در حالی است که موجودی حساب مالی شهرداری صفر است و با این وجود چطور انتظار دارند که در عرض چند روز همه حساب‌های مالی شهرداری بررسی شود.
وی تصریح کرد: اگر شهردار قصد ورود به انتخابات را داشت چرا زوتر از این اعلام نکرد و این کار را به لحظه آخر موکول کرد که این مسئله شبهه ایجاد می‌کند.
رئیس شورای شهر آبادان بیان کرد: شهردار در عمل نشان داد که سیاسی کار حرفه ای نسیت و فقط ژست سیاسی به خود می گیرد و علاوه بر این واضح است عدم موفقیت این فرد برای کاندیداتوری در انتخابات یک سناریوی از پیش تعیین شده بوده و از وی به عنوان یک ابزار برای رسیدن به اهداف سیاسی خود استفاده کردند.
حنظل عیدانی با اشاره به اینکه ممکن است بازندگان این ماجرا سعی کنند از امکانات شهرداری برای حمایت از کاندیدای خاص استفاده کنند با تأکید بر غیر قانونی بودن این کار، اظهار کرد: «شیرازی» همچنان شهردار است و باید با جدیت کار خود را دنبال کند و تا زمانی که کار درست انجام شود از وی حمایت می‌کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد