دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۵۸۵۲
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۸
معاون بهره​ برداري شركت آب و فاضلاب خوزستان با تاكيد بر اينكه با توجه به میزان آب تولیدی در خوزستان در هیچ یک از شهرهای آن جیره بندی آب صورت نمی گیرد. گفت: مشتركيني كه بالاي الگوی مصرف از آب استفاده  می کنند، آب مصرفیشان قطع و با اعمال تعرفه هاي جديد جريمه می شوند.
به گزارش بدر پرس به نقل از شرکت آبفا استان، محسن درفشان در نشست خبری که بمناسبت هفته صرفه جویی برگزار شده بود، با بیان این مطلب اذعان داشت: در حال حاضر احتمال جيره‌بندي آب در 57 شهر استان خوزستان  وجود ندارد، اما اين مسئله نيازمند كمك و حمايت مردم است؛ چرا كه با توجه به شرايط بارندگي و قرار گرفتن در فصل تابستان، مديريت وضعيت آبي بدون حمايت مردم و ساير دستگاه‌هاي دولتي ميسر نيست.
وی افزود: اگر اتفاقی هم در شبکه رخ دهد به دلیل شکستگی های خطوط لوله است که به قدمت و فرسودگی آن بر
می گردد.
درفشان با اشاره به اینکه صرفه جويي يعني استفاده مؤثر از آب از مردم درخواست کرد: برای جلوگيري از فشار بيش از حد به منابع آبي كه تبعات جبران ناپذيري در پي خواهد داشت بايستي صرفه جويي در مصرف آب در همه
بخش هاي كشاورزي، صنعت و شرب در اولويت قرار گيرد.
معاون بهره​ برداري شركت آب و فاضلاب خوزستان در ادامه اظهارات خود تاکید کرد: هم اینک شش شهر در این استان با تنش آبی مواجه اند اما با این وجود جیره بندی آب صورت نمی گیرد. 
درفشان ، این شهرها را شامل لالی، سالند، حسنیه، ایذه، آغاجاری و صیدون اعلام کرد و افزود: این تنش از حیث کمی است و از نظر کیفی مشکلی در تامین آب آشامیدنی این شهرها وجود ندارد.
وی علت این تنش آبی را خشکسالیهای اخیر و کمبود بارشها در استان خوزستان و استانهای بالا دست اعلام کرد و گفت: صرفه جویی در مصرف آب بهترین راه مقابله با این تنش آبی است. 
این مقام مسئول با اشاره به اینکه مردم استان خوزستان طی سالهای خشکسالی نیز با همکاری با این شرکت نسبت به مصرف آب صرفه جویی داشته اند،  میزان مصرف آب  توسط مشترکین در 3 ماهه اول سال جاری را 100 میلیارد متر مکعب عنوان و افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3 درصد افزایش داشته است که با توجه به رشد جمعیت و گسترش شهرهای تحت پوشش رقم بسیار مناسبی است.
درفشان اضافه کرد: 57شهر در استان زیر پوشش خدمات آبفا خوزستان قرار دارد که 55درصد آب آشامیدنی این شهرها با برداشت از منابع آبهای سطحی و مابقی از طریق منابع آب زیرزمینی تامین می شود.
وی با اشاره به تولید یک میلیون و 50هزار متر مکعب آب در شبانه روز در خوزستان افزود: 620هزار مشترک در بخش های مختلف از این میزان تولید بهره مند هستند.
معاون بهره برداری آبفا استان اضافه کرد: ظرفیت تهدید از نظر منابع آبی در این استان پایین است و با وجود قیمت
 تمام شده 9 هزار ریال برای هر متر مکعب، آب با نرخ 3 هزار و 311ریال در اختیار مشترکان قرار می گیرد.
وی گفت: آب در سراسر کشور و بویژه خوزستان یک کالای زیان ده است و آب تولیدی به قیمت بسیار پایینی در اختیار مشترکان این استان قرار می گیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد