دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۵۹۶۴
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۶
نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با ناشران استان، ویژ سومین جایزه کتاب سال خوزستان،  در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد.

همایون قنواتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این نشست گفت: بار فرهنگی بر دوش تک تک مردم است و ما مدیران باید تلاش کنیم فضای روان تر و راحت تری را برای انجام امور فرهنگی فراهم کنیم.

وی افزود: سیاست دولت تدبیر و امید بر این است که فعالیت های فرهنگی و هنری توسط خود هنرمندان و فرهنگیان انجام شود و دولت تنها به حمایت، هدایت و نظارت بپردازد.

قنواتی ادامه داد: در حوزه کتاب کاستی هایی هست و در حوزه چاپ و نشر استان مشکلاتی وجود دارد. به نظر می رسد مشکل اصلی صنعت نشر در استان عدم تناسب بین عرضه و تقاضاست به طوری که عرضه بیش از تقاضاست. تعداد ناشران در کشور چند برابر مصرف کننده هاست و این موضوعی است که باید فکری برای آن کرد. امیدواریم به میمنت انتخاب اهواز به عنوان پایتخت کتاب ایران، امسال این کاستی ها کمتر شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به جامعه هدف در بحث کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: هدف اصلی ما باید این باشد که فرهنگ کتاب و کتابخوانی را ترویج دهیم و در قدم اول باید از آموزش و پرورش و جاهایی که کودکان و نوجوانان هستند شروع کنیم.

وی به دو برنامه که در بخش کتاب در سال جاری اجرا خواهد شد اشاره کرد و گفت: در سال جاری دو جشنواره" من هم نویسنده هستم" و "پدران و مادران غصه گو" را در برنامه کاری خود داریم که کودکان و نوجوانان را در برمی گیرد و امیدواریم تاثیرگذاری خوبی را در این راه شاهد باشیم.

وی اندک بودن تعداد کتابفروشی ها در اهواز را یک معضل دانست و گفت: متاسفانه تعداد کتابفروشی ها در اهواز که شهری است که جامعه علمی و دینی بسیار ارزشمندی دارد، بسیار محدود است و این خود یکی از دلایلی است که باعث شده میزان مطالعه کم شود.

وی به برگزاری سومین جایزه کتاب سال استان اشاره کرد و گفت: امسال عمده برنامه های اجرایی ما به موضوع کتاب و کتابخوانی اختصاص دارد و در همین راستا سومین جشنواره کتاب سال خوزستان را برگزار خواهیم کرد و سعی براین است که تمام ظرفیت های علمی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و... در این جشنواره لحاظ شود. از ناشران استان هم می خواهیم که آثار خود را جهت شرکت در این جشنواره و رقابت معرفی و ارسال کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد