دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۶۳۵۱
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۸
بازارهای ایران و جهان پس از پایان مذاکرات هسته ای و جمع بندی آن در وین واکنش های متفاوتی داشت.
دیروز وقتی چراغ تالار شیشه ای روشن شد کم کم دود سفیدی از هتل کوبورگ نمایان شده بود.


شاید همه این بار منتظر بودند با این خبر خوب، شاخص ها شتاب گیرد وشاید رکورد جدیدی هم روی تابلوی حافظ حک شود اما انگار فعالان اقتصادی، سرد و گرم روزگار را چشیدند و دیگر با یک مویز، گرمی و با یک غوره سردی شان نمی کند. 


شاخص کل که چند روز بود ساز صعود کوک کرده بود در پایان معاملات دیروز فقط 238 واحد افزایش یافت و این رشد یعنی دید منطقی به آینده با نگاهی امیدوارانه.


رئیس مرکز آمار و اطلاعات شرکت بورس تهران می گوید: از این به بعد بحث پسا تحریم را در شرکت های بورس دیدیم و می شود گفت قریب به 80 درصد شرکت های بورسی تأثیر مثبتی از پسا تحریم می پذیرند که این می تواند به نوبه خود فاز مثبتی باشد که به بازار سرمایه وارد می شود.


از تالار حافظ به چهارراه استانبول می رویم؛ خیابانی که کافی است چند قدمی در آن راه بروی تا مظنه غیر رسمی ارز دستت بیاید.


دیروز پس از اعلام نتایج مذاکرات، ابتدا نرخ دلار 40 و 50 تومانی کاهش داشت اما این رقم تا آخر وقت دوباره برگشت تا در نهایت بازار دلار با نرخ 3228 تومان بسته شود. 


اما اوضاع یورو اندکی متفاوت تر بود و قیمت آن دیروز در نهایت با 15 تومان کاهش به 3570 تومان رسید.


شاید تغییرات بازار یورو را بشود به خیز کشورهای اروپایی حوزه یورو برای ورود به بازارهای ایران دانست.


موضوعی که در صحبت دیروز وزیر امور خارجه فرانسه پس از تدوین بیانیه مشترک هم به وضوح دیده می شد و وی می گفت: با وجود مواضع فرانسه در جریان مذاکرات هسته ای اطمینان دارم که شرکت های فرانسوی سهم منصفانه‌ای  از بازار پس از تحریم ایران را به دست خواهند آورد.


اما دیروز بازار فلز زرد نسبتاً طلایی بود؛ با وجود کاهش قیمت اونس جهانی و همچنین ثابت ماندن دلار با عنوان دو فاکتور اصلی تعیین کننده قیمت سکه و طلا، دیروز بازارها به علت افزایش تقاضا، شاهد رشد قیمت سکه بودند.


قیمت سکه دیروز با 15هزار تومان افزایش به 891 هزار تومان رسید.


رئیس اتحادیه طلا و جواهر می گوید: افزایش ناشی از تقاضایی بود که در بازار ایجاد شده بود و علت این است که حدود چهار روز بازارها تعطیل خواهد بود و با توجه به نیاز کسانی که می خواهند سکه بخرند این افزایش تقاضا با مقداری هیجان و التهابی که همیشه همراه این تقاضا وجود دارد باعث شد قیمت ها فاصله بگیرند در حالی که هم قیمت جهانی و هم قیمت ارز کاهش داشت.


آقای کشتی آرای گفت: به نظرم می آید در چند روز آینده قیمت ها به حالت عادی برگردد و من همیشه توصیه ام این است که در این جو روانی و وقتی که جهش ، هیجانی است داد و ستد اشتباه است و در حالت عادی باید داد وستد انجام شود.


از طلای زرد به بازار سیاه سری می زنیم؛ قیمت نفت در بازارهای جهانی دیروز برخلاف انتظار با اندکی افزایش همراه بود.


خیلی ها می گفتند: با به جمع بندی رسیدن مذاکرات و افزایش تولید ایران، قیمت نفت کاهش می‌یابد اما دیروز هر بشکه نفت دریای شمال با 66 سنت افزایش به 58 دلار و 51 سنت رسید و نفت سبک امریکا نیز با 84 سنت افزایش، 53 دلارو 4 سنت معامله شد.


تحلیل گران بازارهای جهانی نفت علت افزایش قیمت را ورود تدریجی نفت ایران به بازار عنوان کردند یعنی اگر جمع‌بندی نهایی هم صورت بگیرد تا ایران بتواند به جایگاه قبل از تحریم در بازار نفت برسد زمان زیادی طول می کشد و این امر به مرور زمان اتفاق می افتد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد