17 مرداد روز خبرنگار بر تلاش گران عرصه خبر و رسانه گرامی باد . همزمان با روز خبرنگار بدر پرس پنجساله شد .
      
کد خبر: ۶۷۲
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۰
در نشست مشترک رایزنان منتخب بازرگانی با فعالان اقتصادی خوزستان عنوان شد: موقعیت ممتاز صادراتی خوزستان یک فرصت بزرگ تاریخی است نشست مشترک رایزنان منتخب بازرگانی ، صنعتی ، معدنی جمهوری اسلامی ایران با مدیران اقتصادی بخش های دولتی و غیردولتی استان خوزستان به میزبانی شرکت فولاد خوزستان در اهواز برگزارشد. به گزارش خبرنگار رویداد(نشریه داخلی شرکت فولادخوزستان) این نشست روز دوشنبه 27 مردادماه در فرهنگسرای شرکت فولادخوزستان در اهواز و به ابتکار اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز برگزار شد.

نشست مشترک رایزنان منتخب بازرگانی ، صنعتی ، معدنی جمهوری اسلامی ایران با مدیران اقتصادی بخش های دولتی و غیردولتی استان خوزستان به میزبانی شرکت فولاد خوزستان در اهواز برگزارشد.

به گزارش خبرنگار رویداد(نشریه داخلی شرکت فولادخوزستان) این نشست روز دوشنبه 27 مردادماه در فرهنگسرای شرکت فولادخوزستان در اهواز و به ابتکار اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز برگزار شد. 

طی این نشست مشترک، رایزنان منتخب بازرگانی به تبادل نظر با مدیران اقتصادی خوزستان پرداختند و با امکانات بالقوه تجاری و زمینه های مستعد دادوستد خارجی در استان خوزستان آشنا شدند.
 
 

این گزارش حاکیست، مهندس عباسقلی مدیرکل امور نمایندگی های سازمان توسعه تجارت طی سخنانی در این نشست ، موقعیت ممتاز صادراتی خوزستان را یک فرصت بزرگ تاریخی برای این استان زرخیز خواند.

وی فعالان و مدیران اقتصادی بخش های دولتی و غیردولتی خوزستان را به همکاری و تبادل اطلاعات با رایزنان بازرگانی به عنوان سفیران اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان فراخواند و با تاکید بر سیاست دولت تدبیر و امید بر گسترش مناسبات تجاری با اغلب کشورها اظهارداشت: فرصت پیش آمده برای توسعه روابط اقتصادی و گسترش صادرات غیرنفتی به کشورهای همجوار و غیر همجوار، یک موقعیت بسیار ارزشمند تجاری است که مشارکت و همکاری بخش های دولتی و غیردولتی را بطور همزمان طلب می کند و هرگونه کوتاهی دراین زمینه می تواند به از دست رفتن فرصت های طلایی برای شکوفایی اقتصاد کشور منجر شود. مهندس عباسقلی، توسعه صادرات غیرنفتی را محور کلیدی فعالیتهای تجاری درسطح ملی خواند و تحقق اقتصاد مقاومتی را منوط به تولید کیفی و بالابردن توان رقابت و حضور کالاهای ایرانی در بازارهای بین المللی دانست .

برپایه این گزارش، عبدالرحمن سلیمانی مقدم عضو هیات ‌رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و رئیس اتاق اهواز نیز در نشست مذکور بر لزوم ارائه اطلاعات دست اول به رایزنان بازرگانی از سوی مدیران اقتصادی استان تاکید کرد و اظهارداشت: استان خوزستان از امکانات ویژه ای در زمینه حمل ونقل و دادوستد با خارج از کشور برخورداراست و علیرغم تلاش های انجام شده و بهره برداری از توانایی های اقتصادی خوزستان، هنوز جای کار بسیاری در این زمینه ها وجود دارد.
 

 
سلیمانی مقدم خطاب به مدیران و فعالان اقتصادی حاضر در جلسه اظهارداشت: حضور سفیران اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در استان خوزستان فرصت مغتنمی است که باید قدر آن را دانست و تاحد امکان اطلاعات ذیقیمت مربوط به توانایی های تجاری و تولیدات قابل عرضه استان را دراختیار این گروه علاقمند و مستعد قرارداد تا منفعت بالقوه این ارتباط، درآینده عاید کل صنایع و اهالی استان شود.

به گزارش خبرنگار رویداد ، دراین نشست همچنین آخرین دستاوردها و پیشرفت های شرکت فولادخوزستان به عنوان قطب دوم تولید فولاد خام کشور و بزرگترین عرضه کننده شمش فولادی در جمهوری اسلامی ایران در اختیار رایزنان منتخب بازرگانی حاضر درنشست قرار گرفت.

برپایه این گزارش، مهندس مهران عباس زاده مدیربرنامه ریزی جامع و استراتژیک شرکت فولاد خوزستان، طی گزارش مبسوطی که بصورت چندرسانه ای برای حاضرین ارائه نمود درخصوص برنامه های آتی این شرکت برای حضور دربازارهای جهانی اظهارداشت: فولادخوزستان درحال حاضر یک چهارم کل تولید فولادخام کشور را برعهده دارد تا سال 95 ظرفیت خودرا به پنج میلیون تن در سال خواهد رساند که بخشی از این تولیدات به بازارهای جهانی صادر می شود. وی سابقه صادرات شمش فولادخوزستان را به کشورهای کویت، عربستان، امارات متحده، آلمان ، چین، تایوان ، هند و دیگر کشورها یادآور شد و تاکید نمود، دلیل محدود بودن صادرات محصول شمش به خارج، اولویت تامین نیاز نوردهای داخلی بود که اخیرا با صدور مجوزهای لازم صادراتی برای این شرکت، فعالیت برنامه ریزی شده دراین زمینه ادامه یافته و با توجه به کیفیت بالای محصولات تولیدی، فولادخوزستان همواره مشتریان خاص خود را دراین بازارها داشته و خواهد داشت.

این گزارش حاکیست، مهندس عبدالمجید شریفی مدیرعامل شرکت فولادخوزستان نیز که میزبانی این نشست را برعهده داشت، ضمن حضور در جمع رایزنان منتخب بازرگانی، به گفتگو وتبادل نظر با آنان پرداخت.

برپایه این گزارش علاوه بر فولادخوزستان به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان در بخش صنایع زیربنایی کشور، نمایندگانی از بنگاه های تولیدی و اقتصادی استان خوزستان، از جمله نیشکر، سیمان، شیلات، معادن، کشاورزی، صنایع دستی و بنادر ودریانوردی در جلسه حضور داشتند و اطلاعاتی از امکانات، ظرفیت های تولیدی صادراتی و فعالیت های خود را در اختیار رایزنان منتخب قرار دادند.

این گزارش حاکیست، گروه اعزامی رایزنان با هماهنگی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خوزستان از روز یکشنبه 26 مردادماه در استان حضور داشتند و در روز نخست اقامتشان، از منطقه آزاد تجاری اروند در آبادان وخرمشهر دیدن نمودند.

پیش از این، امور نمایندگی‌های سازمان توسعه و تجارت ایران در خصوص رایزن‌های منتخب سازمان توسعه و تجارت اعلام کرده بود حضور رایزنان منتخب بازرگانی ایران در سفارت ‌خانه‌های کشور، اقدامی کم نظیر در تاریخ تجارت ایران است و کشورهای کره جنوبی، افغانستان، هندوستان، روسیه، پاکستان، اندونزی، ویتنام، بلاروس، آفریقای جنوبی، ازبکستان، ترکمنستان، برزیل، اسپانیا، مالزی، صربستان، تونس، قطر، اقلیم کردستان، چین، لبنان، ترکیه و ایتالیا از جمله بازارهای هدف برای این گروه اعلام شده بود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد