دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۶۷۷۹
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۰
مرحله پیش راه اندازی واحد تصفیه بنزین پالایشگاه آبادان می تواند روزانه حدود چهار میلیون لیتر به تولید بنزین یورو چهار کشور اضافه کند.
رئیس روابط عمومی پالایشگاه آبادان گفت:واحدهای SRU و GPTU ( اس آر یو – جی پی تی یو) پالایشگاه آبادان در مرحله پیش راه اندازی و اجرای آزمایشی قرار دارد و بزودی به بهره برداری می رسد.
فرشید خائیز افزود: واحد جی پی تی یو این پالایشگاه واحد پایین دستی واحدهای تولید گوگرد است که با راه اندازی آن به منظور توجه به الزامات زیست محیطی دی اکسید گوگرد خروجی از دودکش زباله سوز به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
وی خاطرنشان کرد:هم اکنون میزان بنزین/ آروماتیک و الفین موجود در این میزان بنزین تولیدی پالایشگاه آبادان در حد استاندارد یورو چهار و حتی بهتر از آن است که با راه اندازی این واحد تنها مشکل آن که میزان گوگرد بوده نیز برطرف می شود.
پالایشگاه نفت آبادان تا آغاز جنگ ایران و عراق در سال پنجاه و نه یکی از بزرگترین پالایشگاه های دنیا با ظرفیت تصفیه ششصد و بیست و هشت هزار بشکه در روز بود.
پالایشگاه آبادان به وسیله خطوط لوله به چندین میدان نفتی و بندر ماهشهر متصل شده است و خط لوله ای نیز از آبادان به سمت تهران می آید و سپس در طول مرزهای شمالی کشور از مشهد تا تبریز امتداد می یابد این پالایشگاه از بزرگ ترین واحدهای تولید بنزین کشور می باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد