دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۷۶۱
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۶
چهارمین دوره شورای شهر در واقع چهارمین تاکید بر جریان دموکراسی در کشور است.
 منصور محرابی فرد:  چهارمین دوره شورای شهر  درواقع چهارمین  تاکید  بر  جریان دموکراسی  در کشور است.  هرچند در این میان مخالفین بسیاری هستند که به قدرت مردم اعتقادی ندارند. در شورا هم اینچنین روندی موجود است که برای شکستن قدرت به سوی کسانی قوی می روند تا  ساز مخالف زده شود.
ما به عینه دیده ایم در سال های که بین شورا و فرمانداری و مسئولین استان  مجادلاتی بود و این عناد و دشمنی تا انحلال شورا هم پیش رفت و شاید یکی از بیشترین انحلال ها در زمان استانداری دکتر حجازی بود که نمادی واقعی از عدم اطمینان و مخالف ورود مردم به سرنوشت خود بوده که از خواص دولت احمدی نژاد بود.
اما اینکه امروزه ما شاهد هستیم در شورا چهارم کسانی از ارتباط و تقاضای شهردار شدن وی سخن به میان رانده اند نتیجه و تصوری جز برگشت به قهقراء در ذهن پدیدار نمی شود هر چند می توان این تصور را هم داشت که اینچنین ترفندهایی  بین سیاسیون رایج است.
در این میانه از کسانی نیز می توان نام برد که با تخریب های پیاپی، امید به بر هم زدن آرامشی بستند که در شورای چهارم و ریاست علاسوند حاصل شده است.
باید گفت در سایه همین آرامش است که امروزه سید خلف موسوی شهردار وقت می تواند به راحتی مدعی شود که یکی از کارآمدترین شهرداران در طول سه دهه است.
آنچه هرگز تاکنون اتفاق نیفتاده و امیدواریم با تجربه این شورا در آینده اتفاق بیفتد. اینکه اهواز مدتی است مانند کارگاه عمرانی شده است. شهردار وقت دست بر روی معضلات سالیان قبل نهاده و یکی یکی به مداوای آنان پرداخته است.
از سوی دیگر طرح های عمرانی با نگاه به نیازهای مردم و شهر اجرا می شود و شهردار هیچ ترس و عبایی برای عمران ندارد چرا که از پشتیبانی اکثریت شورا و نیز خوشحالی استاندار محترم از کارهای انجام شده به جلو می رود.
اینچنین آرایش و ارتباطی هماهنگ بین شورا و بدنه شهرداری یکی از حلقه های مفقوده ی اهواز بود در سالیان گذشته بود. باید اذعان کرد چه اندازه نفاق بین مدیران و بخصوص شورایی ها و شهردار از وضعیت عمرانی اهواز کاست. چه اندازه تخریب های بی نهایت باعث رکود مدیران قدرتمند و تحقیر آنان شد.
آنچه باید به عنوان درس عبرت برای ما مطبوعات آزاد و نیز شوراییان از ارکان دموکراسی باشد این است که تیغ انتقاد و برش ناسره را باید با دقت نگریست نه با رایزنی و در سعایت سخن چنینان.
آنچه بسیار ساده است و راحت، تخریب مدیران قوی است و آنچه سخت، پیدا کردن مدیری که بتواند از همه جانب وضعیت را سامان دهد. اینکه کسانی مخالفند و بوده اند و خواهند بود را باید همیشه در نظر گرفت. اینکه در قالب واقعیت شرنگ دروغ و ریا ریخت رنج روشنفکری است که همیشه کشیده ایم و می کشیم.
نماد چنین کسی سید خلف موسوی و رامی علاسوند شهردار و ریاست شورا اهواز است که ناگهان در این برهه از تاریخ کشورمان در دولت تدبیر و امید با تجربه سه دهه ای از دولت های مختلف به هم رسیده اند و چه اندازه دلسوزانه و خردمندانه به عمران شهر پرداخته اند. باید به همه کسانی که گمان می کنند خود دانای تنها دانشمندند گفت:  هیچ کسی آخر خط نیست هر کسی امروز اگر خوب است فردا هم باید به فکر طلوع دیگر باشد والا عقب افتاده است.
این نکته را باید مد نظر داشت که بدون شک منتقدین همیشه راست می گویند اگر به واقعیت و بدون هدف و سودجویی بگویند چرا که آن زمان انتقاد آنان سازنده است در این میان سهم تخریب به دست کسانی است که فریاد عدالت می زنند اما انتخاب آنان خود گواه کژی و کاستی آنان می باشد.
پیشنهاد می کنم به جریان سازنده این یک سال توجه کرده و عناد و ستیزه را با انتقاد سازنده کنار هم ننهیم. ایجاد اهواز توسعه یافته و یافتن شهرداری مدبر کاری است که سه دهه یک بار اتفاق افتاد و حالا دومین بار است. پس برای خدا هم که شده حقیقت را فدای مصلحت نکنیم و در جنگ روانی واقعیت را نکشیم.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
خوزستانی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
0
0
چه عجب یکی پیدا شد حرف حق زد! واقعا تو این یک سال وقتی به اهواز نگاه کنیم همیشه پروژه های عمرانی در حال انجام بوده و هست ولی هرکی پا میشه ضد شهردار حرف میزنه!!!!!
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد