دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۷۹۱۳
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۵
این هفته هیئتی از سفرای پنج کشور خارجی به همراه نماینده مقیم سازمان ملل در ایران از تالاب های استان خوزستان بازدید می کنند.
مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان خوزستان اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزیهای سازمان حفاظت محیط زیست در دفتر طرح حفاظت از تالاب های ایران، جلب کمک های بین المللی برای حفاظت از تالاب های کشور هم در دستور کار است.

احمدرضا لاهیجان زاده تصریح کرد: پس از تجربه حضور ژاپنی ها در کشور برای کمک به منظور احیای دریاچه ارومیه، سازمان حفاظت محیط زیست تلاش می کند به منظور احیای سایر بخش های زیست محیطی به ویژه تالاب ها از کمک های مالی و علمی جهانی بهره گیرد.

وی گفت: به این منظور اوایل هفته جاری، هیئتی از سفرای پنج کشور خارجی به همراه نماینده مقیم سازمان ملل متحد در ایران با هدف بازدید از وضعیت تالاب های استان خوزستان به ویژه تالاب شادگان وارد استان خوزستان می شوند.

این سفرا از اتریش، بلژیک، سوئد،نروژ و استرالیا هستند که به همراه گری لوئیس از تالابهای استان بازدید خواهند داشت.
لاهیجان زاده تصریح کرد: حل بحران تالاب بین المللی شادگان مهمترین هدف این سفر است.
وی اظهار داشت : این دیپلمات ها در بدو ورود نشست هایی با استاندار و سایر مقامات مسئول استان خوزستان پیرامون وضعیت تالاب بین المللی شادگان خواهند داشت.
مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان خوزستان گفت : سپس این هیئت خارجی از وضعیت تالاب بین المللی شادگان از نزدیک بازدید خواهند داشت.

وی بیان کرد: امیدواریم با بازدید این هیئت خارجی از تالاب شادگان، شاهد کمک های کارشناسی این کشورها در زمینه احیای تالاب باشیم.

وی در ادامه یادآور شد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قصد داریم در سفر این هیئت خارجی به استان خوزستان بحث وجود ریزگردها در خوزستان را مطرح کنیم تا بتوانیم از همکاری جوامع جهانی بهره مند شویم.

به گفته مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان خوزستان، هم اکنون بحث ریزگردها به یک معضل محیط زیستی مهم در سطح ملی تبدیل شده است که برای رفع آن اقدامات مهمی باید صورت گیرد.

لاهیجان زاده خاطرنشان کرد: تالاب هورالعظیم به عنوان یک تالاب مشترک مرزی بین ایران و عراق از ارزش زیادی برخوردار است که در سفر هیئت خارجی به استان خوزستان تلاش خواهیم کرد توجه آنها را برای احیای این تالاب جلب کنیم.

به گفته این مقام مسئول در استان خوزستان، حل معضل ریزگردها و تالاب هورالعظیم باید با همکاری مشترک دو کشور عراق و ایران صورت گیرد که در این میان سایرکشورها نیز باید حمایت خود را نشان دهند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد