دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۷۹۵۵
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۳
دکتر عبدالحسن مقتدایی استاندارخوزستان درسخنانی در مراسم آغاز هفته دفاع مقدس  مبنای دفاع مقدس را  خلق ارزش هایی برای حفظ انقلاب اسلامی و ارزش های آن عنوان کرد و گفت : حفظ ارزش های درونی انقلاب بود که به دفاع رزمندگان ما ویژگی تقدس بخشید.

  به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان دکتر مقتدایی  در مراسم رژه نیروهای مسلح که امروز(31 شهریورماه) به مناسبت هفته گرامیداشت دفاع مقدس همزمان با سراسر کشور در بلوار قدس اهواز برگزار شد، اظهار کرد: واژه جنگ به پدیده‌ای اطلاق می‌شود که از اختلاف بین دو حکومت و دو قدرت با انگیزه‌های خاص اتفاق می‌افتد. جنگ در سال 1359 از سوی رژیم بعث عراق به نمایندگی از تمام قدرت‌های استکباری در مرزهای کشور ما آغاز شد و طبق معنی رایج در دنیا، عنوان جنگ بین ایران و عراق را به آن دادند.

 وی ادامه داد: به راستی چرا به تدریج این پدیده عنوان دفاع مقدس را به خود گرفت؟ ملت ایران ملتی بودند که در خانه خود نشسته بودند و هیچ ادعایی نداشتند. در برابر رجزخوانی‌های دشمن با آرامش سکوت کرده بودند زیرا گوهری با ارزش به عنوان انقلاب اسلامی را در اختیار داشته و بر اساس ارزش‌های این انقلاب بزرگ، با هیچ ملتی خصومتی نداشتند.

 استاندار خوزستان گفت: این ملت امانت‌دار ارزش‌های کشور و در پی حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی بوده است. ایران در آن دوران، هیچ‌گونه آمادگی تجهیزاتی برای مقابله با دشمن نداشت و بدون شک راهی جز دفاع وجود نداشت که این دفاع با حداقل امکانات و تجهیزات اما با حداکثر غیرت و انگیزه در کشور شکل گرفت.

 مقتدایی اظهار کرد: با فروپاشی حکومت ستم‌شاهی، همه ساختارها به هم ریخته بوده و ساماندهی نیروهای نظامی ( ارتش ) در مرزها به لحاظ اتفاقاتی که رخ داده بود، کاری دشوار بود ولی در همان شرایط حداقلی، نیروهای سپاه و بسیج و نیروهای مردمی در کنار نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران به فرمان امام خمینی(ره) به دفاعی جانانه پرداختند.

 وی افزود: انگیزه دینی به عنوان محرک اصلی برای انسجام‌بخشی نیروها و شکل‌گیری دفاع مقدس ، در وجود همه رزمندگان و مدافعان از جان گذشته جمهوری اسلامی ایران  فرواران کرد.

استاندار خوزستان گفت: انقلاب اسلامی ارزش‌های خاص خود را داشت اما دفاع از انقلاب، ارزش‌های جدیدی را خلق کرد. ملت ایران ملتی نبود که از شهادت و جان دادن هراسی داشته باشد زیرا انقلاب را تجربه کرده بود. دفاع از یک مجموعه با ارزش مانند انقلاب اسلامی، به مدافع نیز ارزش جدیدی می‌بخشد. جان‌فشانی‌های نیروهای بسیج، سپاه، ارتش و نیروهای مردمی که در مرز پاسدار ارزش‌های انقلاب بودند، چنان ارزش‌هایی را خلق کرد که دفاع ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی، مقدس نام گرفت و دفاع مقدس خوانده شد.

 مقتدایی تصریح کرد: اطلاق عنوان مقدس برای حضرت مریم(س) به این دلیل بود که گوهر ارزشمندی را در دامن خود پرورش داد. دفاع ملت ایران در آن دوران، عنوان مقدس نام گرفت زیرا دفاع از ارزش‌های درون انقلاب اسلامی بوده و مبنای دفاع مقدس نیز خلق ارزش‌های بزرگ بوده است.

 وی گفت: این امانت و الگویی است که شهدا به ما دادند، شهدا رفتند تا چهره کریه استکبار برملا شود. شهدا رفتند و ایران با اقتدار در خلق آن ارزش‌های بزرگ کاری کرد که دشمنان نظام پای میز مذاکره نشستند.

 رژه نیروهای مسلح استان خوزستان با حضور ارتش جمهوری اسلامی ایران، بسیج، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای مردمی امروز همزمان با سراسر کشور در بلوار قدس اهواز برگزار شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد