دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۹
کسینجر
وزیر امور خارجه اسبق آمریکا با تاکید بر دشواری تقابل با جمهوری اسلامی ایران گفت :‌ ایران فرصت یافته تا یک امپراطوری جدید در خاورمیانه ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، «هنری کیسینجر» وزیر خارجه اسبق آمریکا در مصاحبه با رادیو «ان‌پی‌آر»،‌ ایران را تهدیدی بزرگتر از «داعش» دانسته عنوان کرده است که اکنون خاورمیانه شاهد شکل‌گیری یک کمربند شیعی از تهران تا بیروت است، که این فرصتی برای احیای امپراطوری پارس را به ایران داده است.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا در هر صورت نباید نقش ایران در تحولات جهان را نادیده بگیرد، عنوان کرده است: «نوعی کمربند شیعی از تهران، تا بغداد از آنجا تا بیروت شکل گرفته است. این وضعیت، این فرصت را به ایران می‌دهد تا امپراطوری پارس باستان را این بار با عنوانی شیعی، احیا کند.»

این چهره اثرگذار دیپلماسی آمریکا، افزود: «از نقطه نظر جئو استراتژیک، من ایران را مسئله‌ای بزرگتر از «داعش» می‌دانم. داعش گروهی ماجراجو با ایدئولوژی‌ای بسیار تهاجمی است. اما آن‌ها برای آنکه به یک واقعیت ژئو استراتژیک و دائمی بدل شوند، هنوز باید اراضی بسیار بسیار بیشتری را به تصرف خود درآورند. فکر می‌کنم درگیری با داعش-هر چند که مهم است-اما نهایتا بسیار قابل مدیریت تر از رویایی با ایران است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد