دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۸۰۲
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۷
بزرگترین مخزن ذخیره سازی گاز طبیعی در ایران و خاورمیانه با حضور وزیر نفت در استان خراسان رضوی به طور رسمی راه اندازی شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، مخزن ذخیره سازی شوریجه که در شهرستان سرخس استان خراسان رضوی قرار دارد روز یکشنبه با حضور بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد این وزارتخانه به طور رسمی راه اندازی شد. 

با بهره برداری از مخزن ذخیره سازی شوریجه، ایران از نظر توان ذخیره سازی گاز در رتبه اول خاورمیانه و رتبه پنجم جهان قرار می گیرد. 

این مخزن دارای ظرفیت 4.8 میلیارد مترمکعب است که با راه اندازی آن وابستگی کشورمان به واردات گاز از ترکمنستان کاهش می یابد. 

در فصل تابستان روزانه 10 میلیون مترمکعب گاز توسط سه کمپرسور به مخزن شوریجه تزریق و در روزهای سرد فصل پاییز و زمستان روزانه 20 میلیون مترمکعب گاز برداشت و به شبکه گازرسانی کشور تزریق می شود. 

تاکنون حدود 300 میلیون مترمکعب گاز به مخزن شوریجه تزریق شده است. 

اولین مخزن ذخیره سازی گاز طبیعی ایران پیش از این در استان قم راه اندازی شده است. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد