دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۸۱۰۷
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۸
اگر اروند رود لایروبی نشود خرمشهر با چالش بزرگی مواجه خواهد شد.
مدیر اداره بندر و دریانوردی خرمشهرگفت: رودخانه اروندرود نیازمند لایروبی است و بارها این موضوع را اعلام کردیم اما تاکنون هیچ گونه اقدامی دراین‌باره صورت نگرفته است.
عادل دریس با بیان اینکه انجام لایروبی اروند می‌تواند بندر خرمشهر را به بندر سوم کشور تبدیل گند گفت: دراین‌باره کمیته حقوقی اروند در وزارت امور خارجه تشکیل و جلسات متعددی نیز برگزار ‌شده است اما این جلسات تاکنون نتیجه ای که منجر به انجام عملیات لایروبی شود را نداشته است.
مدیر اداره بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: هم اکنون در بخش دریا با دو مشکل عمده مواجه هستیم که یکی شناورسازی کشتیهای غرق شده از دوران جنگ تحمیلی و دیگری گل و لای و رسوبات جمع شده در رودخانه اروند است. 
عادل دریس افزود:تاکنون صد و پنجاه و پنج فروند مغروقه (شناور غرق‌شده) شناورسازی شده / قرارداد شناورسازی ده فروند مغروقه دیگر نیز بسته ‌شده و شصت و چهار فروند دیگر نیز همچنان در اعماق رودخانه مانع تردد شناورها هستند.
او گفت: در صورت لایروبی و شناورسازی مغروقه های باقی مانده از جنگ تحمیلی در آبراه اروند تردد کشتی های بالای پانزده هزار تن نیز امکانپذیر می شود اما در غیر این صورت تردد کشتیهای کوچک نیز با چالش بزرگی مواجه خواهد شد.
با آغاز جنگ تحمیلی و حملات عراقیها به بندر تجاری خرمشهر بیش از دویست و پنجاه فروند شناور به اعماق رودخانه های اروند و کارون در آبراه مرزی و مشترک ایران و عراق فرو رفت. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد