دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۸۲۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۶
نمایشگاه «قلبم اینجاست ، کجا بروم؟»، نمایشگاهی‌ست از آثار حمزه فرهادی که در 24 مهر ماه امسال در گالری همای تهران به نمایش در خواهد آمد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،حمزه فرهادی هنرمند خوزستانی، چند سالی‌ست که  فرهنگ و اقلیم جنوب را دست‌مایه آثار خود قرار داده و به موضوعاتی هم چون صنعت نفت و تاثیر آن بر فرهنگ مردمان جنوب و همچنین تاثیر متناوب جنگ ایران و عراق بر شکل زیستی مردم خوزستان پرداخته است.


این پنجمین نمایشگاه انفرادی اوست که با محوریت فرهنگ مردمان جنوب برگزار می‌کند و بیش از 60 نمایشگاه گروهی داخلی و خارجی حاصل کار این هنرمند جوان است.


آخرین نمایشگاه وی مجموعه ای‌ست از مجسمه با رویکردی معاصر که با تاثیر از ریخت شناسی ادوات و اتصالات کاربردی در صنعت نفت شکل گرفته اند.


هشت مجسمه و یک نقاشی، حاصل کار  دو ساله این هنرمند است که در این نمایشگاه ارائه شده‌اند.


در بیانیه این نمایشگاه می‌خوانیم: " آنچه را می بینید در هم نشینی ذهن من میان نفت و پوچی حاصل از آن شکل گرفته است.ممکن است این‌ها تمثیل وهمی آن چیزی باشند که ما خوزستانی‌ها درباره نفت فکر می کنیم ولی به زبان نمی آوریم.شکل دو سویه‌ای از خوشبختی و شوربختی.


این مجموعه مثل یک جور خود آموزی ست،از این ساخته ها یاد گرفتم که می‌شود از طریق پاسخ‌های متنوع به یک پرسش واحد راه خودت را در هنر دنبال کنی. تنها کاری که باید کرد این است که از چیستی اولیه آشنا زدایی کنیم یا اسیر معنای محتوم آن نشویم.


منبع الهام من میراثی بود که از صنعت نفت  و خاطرات خانوادگی به جا مانده اند.تنها کاری که کردم این است که این غنائم را از انبارهای قراضه بیرون کشیدم و چند سالی را با آن‌ها کلنجار رفتم. آن‌ها بهانه ای شدند برای این که جرات ماندن پیدا کنم.شبه این جمله یشکسپیر: کجا بروم، قلبم اینجاست؟


این نمایشگاه از جمعه 24 مهر تا  5 آبان 1394 در گالری هما واقع در تهران- خیابان کریمخان-خیابان سنایی-کوچه چهارم غربی-پلاک 8 –واحد 1  برای بازدید عموم دایر است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد