دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۸۳۶۰
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۹
معاون فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند؛ شهرهای آبادان و خرمشهر بعد از جنگ به علل مختلف بخصوص به دلیل از بین رفتن محورهای اقتصادی این دو شهر ، نتوانستند مشکلات اساسی خود را حل نمایند و جنگ زده باقی ماندند.

به گزارش خبرنگار بدر پرس؛ سید مرتضی نعمت زاده گفت: بازسازی این دو شهر به عهده ی دولت بود و دولت با واگذاری این دو شهر به منطقه آزاد اروند تلاش کرد از این طریق به حل مشکلات این شهرها کمک کند.

نعمت زاده افزود: سازمان منطقه آزاد اروند مبنای توسعه این دو شهر را توسعه ی انسانی دانست به همین دلیل برای ارتقای سطح آموزشی و علمی نیروی انسانی در این شهرها ، حدود سی و پنج میلیارد تومان از سال گذشته تا کنون هزینه کرده است.

وی بیان کرد: بخشی از این هزینه ها به تغییر فضای فیزیکی اختصاص یافته و بخشی دیگر صرف خرید وسیله های سرمایشی و گرمایشی در فضاهای آموزشی آبادان ، خرمشهر، مینو شهر ، اروندکنار و چوئبده شده است.

 سید مرتضی نعمت زاده اظهار داشت: تا کنون 1000 دستگاه کولر خریداری شده که ناکافی به نظر می آیند به همین دلیل در نظر داریم تعداد آنها را افزایش دهیم همچنین دو میلیارد تومان برای خرید میز و صندلی مدیران ، نیمکت و میز و صندلی های سالن امتحان ، فنی و حرفه ای و میز و نیمکت مخصوص دانش آموزان استثنایی اختصاص داده شد.

نعمت زاده تصریح کرد: مبلغ 900 میلیون تومان به منظور تامین تجهیزات ورزشی مدارس و مبلغ یکصد میلیون تومان برای آماده سازی فضاهای مربوط به برگزاری نماز و سایر برنامه های معنوی اختصاص داده شده است.

وی گفت: برای کمک به تامین امکانات مورد نیاز تحصیلی دانش آموزان بی بضاعت اعم از لباس ،کفش، کیف، کتاب و لوازم التحریر، 200میلیون تومان به آبادان و 120 میلیون تومان به خرمشهر اختصاص داده شد که در مجموع مبلغ  آن 320 میلیون تومان است.

معاون فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: به منظور تکمیل 10 واحد آموزشی در آبادان و خرمشهر منطقه آزاد اروند پرداخت مبلغ 10 میلیارد تومان را عهده دار شده که 25 درصد از این مبلغ را سازمان نوسازی مدارس وزارت آموزش و پرورش تقبل کرده است همچنین با توافق صورت گرفته با بنیاد برکت، این بنیاد موظف به تامین زمینی برای احداث و تجهیز 5 واحد آموزشی شد.

سید مرتضی نعمت زاده اظهار داشت: 2 میلیارد و 800 میلیون تومان برای تعمیرات واحدهای آموزشی اختصاص یافت که در مرحله اول واریز و هزینه شد اما چون مدارس برای تعمیرات نیاز به مبلغ بیشتری داشتند 6 میلیارد تومان دیگر نیز به این امر اختصاص یافت که در دو مرحله پرداخت خواهد شد.

وی گفت: اوایل امسال به مناسبت روز معلم این سازمان 2 میلیارد تومان بصورت پکیج مواد غذایی در اختیار معلمان آبادانی و خرمشهری قرار داد همچنین در جهت ارتقای سطح آموزش و تشویق معلمان به فعالیت در این منطقه قراردادی را با دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر منعقد کرد.

نعمت زاده افزود: طبق این قرار داد به منظور ارتقای سطح علمی از کارشناسی به کارشناسی ارشد برای 300 آموزگار بورسیه اختصاص داده شد که از اول مهر 120 آموزگار مورد پذیرش قرار گرفتند و مابقی در ترم های آینده شروع به تحصیل خواهند کرد.

سید مرتضی نعمت زاده بیان داشت: اقدامات صورت گرفته و در حال انجام ،مقدمه ای برای ارتقای سطح آموزش در منطقه آزاد اروند و شهرستان های آبادان و خرمشهر است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد