دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۸۴۹۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۲
اداره کل استاندارد خوزستان پاسخگو باشد؛

کیماس نوروزی پور؛ فلسفه ی پیدایش استاندارد بالا بردن کیفیت هر محصول و ثابت ماندن وضع کیفی آن است.
امروزه کالاهایی که کیفیت تولید آنها مطابق با شرایط استانداردهای جهانی و کشوری نباشد نمی توانند به فروش چندانی برسند و متعاقبا محکوم به فروش نرفتن و یا ارتقای سطح کیفی خود می باشند .
متاسفانه طی ده سال گذشته واردات بی رویه ی کالاهای بی کیفیت بخصوص از کشور چین نه تنها باعث نهادینه شدن بی توجهی به مقوله ی استاندارد محصولات شد بلکه تولید داخلی را نیز به ورطه ی نابودی کشاند.
در استان خوزستان علاوه بر وجود کالاهای غیر استاندارد وارداتی، چالشی به نام کالاهای غیر استاندارد داخلی و بومی نیز وجود  دارد که هر از گاهی در رسانه های مختلف خبر کشف و ضبط آنها اعلام می شود.
کالاهای غیراستاندارد علاوه بر زیان انبوه به سلامت مردم و افزایش بیماری هایی مانند سرطان که نتیجه ی مصرف چنین کالاهایی است (محصولات غیراستاندارد خوراکی) ، باعث از بین رفتن فضای رقابتی در بین تولید کننده ها خواهد بود.
زیرا تا زمانی که این کالاها با چنین وضع کیفی، تولید و به فروش برسند و از قضا بازار فروش خوبی هم داشته باشند کمتر تولیدکننده ای به فکر ارتقاء سطح کیفی تولیدات خود خواهد بود.
چندی پیش کارخانه ی سیمان مسجد سلیمان بخاطر کاهش 90 درصدی تولید ،40 نفر از کارگران خود را اخراج کرد که مسئولین این کارخانه علت کاهش تولید خود را ورود سیمان های بی کیفیت از استان هایی مثل اصفهان عنوان کرد.
در صورتی که اگر برخی از سیمان های وارداتی به استان خوزستان که به زعم مسئولین کارخانه ی سیمان مسجدسلیمان غیراستاندارد می باشند با سخت گیری های اداره کل استاندارد و سازمان نظام مهندسی  به این استان وارد نمی شدند این کارخانه ی سیمان مجبور به کاهش 90 درصدی و اخراج کارکنان خود نمی شد.
بخش قابل توجهی از کالاهای غیراستاندارد که در استان خوزستان تولید و یا توزیع می شوند مربوط به بخش خوراکی است محصولاتی مانند آبلیموی بدون لیمو یا شیر و سایر فراورده های لبنی که سرشار از روغن پالم هستند یا آب معدنی هایی که با آب لوله کشی شهری چندان توفیری ندارد و بسیاری از محصولات دیگر که اگر بخواهیم نام تک تک آنها را مانند سوسیس ، کالباس ، همبرگر، عنوان کنیم مرثیه ای خواهد شد که دل خوانندگان این مطلب را می شکند.
چنین محصولاتی بطور مستقیم سلامتی افراد را مورد هدف قرار می دهد که در سال های آینده به شکل هایی مختلف بروز و نمود پیدا خواهد کرد.
گسترش فزاینده ی تولید این محصولات را باید نقطه ی ضعف استاندارد کشور محسوب کرد چرا که علی رغم وجود قوانین و تعاریف مشخص این کالاها همچنان تولید و به فروش می رسند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد