عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۸۵۸۴
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۸
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های خوزستان:
مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های خوزستان، تصریح کرد: استکبار ستیزی با "هیهات مناالذله" امام حسین(ع) در تاریخ ماندگار شد و امام خمینی(ره) با جمله «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» آن را در جامعه ملموس کرد.
 حجت الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان، در مراسم عزاداری امام حسین(ع)، مسجد صاحب الزمان(عج) اهواز، حماسه عاشورا و امام حسین(ع) را منشا تحولی عظیم در فرهنگ عمومی و معارف اسلامی خواند و اظهار داشت: امت اسلامی به واسطه عاشورا، مفاهیم عمیقی در حوزه اخلاقیات هم در عرصه اثبات و ایجاب و هم سلب و نفی فرا گرفت که پس از 1400 سال سرمنشا مهمترین تحولات اجتماعی بوده است.
وی، وفاداری و از سوی دیگر نقض پیام را از جمله این مفاهیم عنوان کرد و گفت: وفاداری یاران امام حسین(ع) در بالاترین و متعالی ترین درجه و نقض پیمان کوفیان به عنوان قبیح ترین رفتاری سیاسی و اجتماعی در طول تاریخ از جمله مفاهیمی است که تا حال حاضر می توان از آن درس گرفت.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان، بیانات و سخنان امام حسین(ع) در مسیر کربلا را تبیین کننده شعارها، اصول و قواعد اساسی جامعه اسلامی خواند و ابراز داشت: این اصول و قواعد اگر مورد توجه قرار گیرند، مسیر زندگی ما را تعیین خواهند کرد.
حجت الاسلام والمسلمین شفیعی ادامه داد: وقتی سخن از حماسه به میان آید، قاعده«هیهات منا الذله» به بخشی از باورهای جامعه در این خصوص تبدیل می شود و انسان های آزاده، روی آن اصرار و پافشاری می کنند.
وی، جهاد در راه خدا و کرامت انسانی را دو محور اساسی شعارهای امام حسین(ع) خواند و و عنوان کرد: این دو مقوله مهم اساس مسیر و حرکت جامعه را مشخص می کنند، چرا که ذلت ناپذیری و سرخم نکردن در برابر دشمنان و حفظ عزت و کرامت جامعه الگویی کاملا متفاوت با رفتاری دنیا مدارانه و وابسته به منافع مادی است.
این محقق حوزوی، انقلاب اسلامی ایران را تجربه ای از حرکت مجاهدانه و در راستای حفظ کرامت انسانی دانست و بیان داشت: تبدیل شدن پیام عاشورا به فرهنگ عمومی در جامعه سبب حرکت ملت ایران به سمت عزت و استقلال شد و جمله امام(ره) مبنی بر اینکه«تکلیف ما را اباعبدالله(ع) مشخص کرد» پیوندی عمیق میان مردم و حماسه عاشورا زد، چرا که با شناختی که در اباعبدالله(ع) در جامعه وجود داشت مفهوم روشنی از حرکت ملت ایران ارائه شد.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان، حماسه عاشورا را تقویت کننده باور استکبار ستیزی در طول تاریخ خواند و اذعان داشت: این مفهوم که بن مایه آن آیه«و لن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا» است، به واسطه پیام امام حسین(ع) در طول تاریخ ماندگار شد و امام خمینی(ره) با جمله «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» آن را در جامعه ملموس کرد.
وی، تحقیر استکبار از سوی امام راحل را نشأت گرفته از پیام عاشورا عنوان کرد و گفت: جمله«ما آمریکا را زیر پا له می کنیم» تبدیل به یک گفتمان عمومی در جامعه شده و این مسئله به واسطه کوچک شمردن طاغوت و استکبار در مفهوم قیام حسینی است.
وی در پایان سخنان خود سخنان امام حسین(ع) در مسیر کربلا را تعیین کننده حرکت جامعه بشری به سوی سعادت دانست و خاطر نشان کرد: سخنان آن حضرت منحصر به آن زمان و وقایع پیرامون کوفه و کربلا نبود، بلکه اسلوب و شاکله حرکت ملت های آزادی خواه تا قیامت را ترسیم می کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد