دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۸۷۰۷
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۴
۲۴ فروردین امسال عملیات اجرایی احداث خط آهن شلمچه – بصره با حضور وزرای راه و شهرسازی ایران و حمل و نقل عراق در بصره آغاز شد
به دنبال موافقت عراق با طرح اولیه ساخت پل در مسیر خط آهن بصره به شلمچه ، مدیرکل راه آهن جنوب اعلام کرد: برای تامین اعتبار مورد نیاز ساخت پل از طریق نهاد ریاست جمهوری به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ابلاغ داده شده تا این اعتبار تامین شود.برای اجرایی شدن خط آهن شلمچه – بصره احداث پل ۷۰۰ متری متحرک بر روی اروندرود مدنظر است که بر اساس توافق های پیشین اجرای این پل بر عهده پیمانکاران ایرانی است.
عبدالکریم درویش زاده روز سه شنبه اظهار کرد: عملیات اجرایی ساخت این پل به زودی و تا کمتر از یک ماه آینده آغاز می شود.
وی با بیان اینکه همچنان در انتظار تخصیص و پرداخت اعتبار هستیم تا در کمتر از یک ماه مناقصه آن برگزار و عملیات اجرایی ساخت پل آغاز شود اظهار کرد: کارهای مقدماتی به کارگیری پیمانکار انجام شده که به محض اتمام مناقصه تا یک ماه آینده به نتیجه می رسد.
مدیرکل راه آهن جنوب مدت زمان اتمام کار ساخت پل مسیر راه آهن بصره – شلمچه را دو سال اعلام کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران خرداد امسال در سفر به خوزستان گفت: یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از سوی ایران و به همین میزان از سوی طرف عراقی برای ساخت خط آهن شلمچه – بصره هزینه می شود.
کار طراحی خط ، انجام و به طرف عراقی ارسال و کلیات آن تصویب و مرحله طرح های تفصیلی پل مزبور توسط ایران انجام شد. طرف عراقی هم موظف است کار ساخت ۳۲ کیلومتر از شلمچه تا بصره را انجام دهد.
طرح اتصال راه آهن خرمشهر به شلمچه و ادامه آن تا شهر بصره و پیوند به راه آهن سراسری کشور عراق با طول ۱۲ کیلومتر در خاک ایران به پایان رسیده است.
با احداث خط راه آهن شلمچه به بصره و تکمیل آن، راه آهن ایران از طریق خرمشهر به عراق و کشورهای شرق مدیترانه متصل می شود و تحولی بزرگ در ترانزیت و تبادل کالا و مسافر شکل می گیرد.
راه آهن شلمچه – بصره قرار است از روی رودخانه اروندرود از مرز بین المللی شلمچه و از روی یک پل تک پایه که قابلیت جابجایی و باز و بسته شدن را دارد عبور کند.
به دنبال امضای یادداشت تفاهم توسعه همکاری حمل و نقل ریلی بین جمهوری اسلامی ایران و عراق در دهم دی ماه پارسال با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی کشورمان و باقر جبرالزبیدی وزیر حمل و نقل عراق عملیات اجرایی اتصال راه آهن بصره – شلمچه با حضور مقامات ارشد دو کشور در فروردین امسال آغاز شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد