دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۹۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۰
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان مطرح کرد :
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان از معرفی مدیران شرکت مهندسی توسعه نفت به دادگاه خبر داد و گفت: شرکت‌هایی را که با بازرسان ما همکاری نکنند را به دادگاه معرفی می‌کنیم.
به گزارش بدر پرس به نقل از  فارس، هوشمند صفائی در حاشیه جلسه کارگروه اشتغال استان عصر امروز در جمع خبرنگاران، با تشکر از حضور استاندار خوزستان در این جلسه اظهار کرد: سال گذشته اعتبارات ابلاغی به استان 33 میلیارد تومان از منابع داخلی بود که به دلیل جذب نشدن کامل آن به 25 میلیارد تومان کاهش یافت.

وی افزود: یکی از دلایل جذب نشدن کامل این اعتبارات بالا بودن نرخ سود تسهیلات است که رغبتی از سوی متقاضیان برای جذب وجود نداشت.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان بیان کرد: براساس آخرین آمار دریافتی از بانک‌های عامل تنها 4 میلیارد و 800 میلیون تومان پرداخت شده و با توجه به وضعیت نرخ سود تسهیلات، به نظر می‌رسد امیدی برای جذب کامل این اعتبارات وجود ندارد.

*پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی با سود 4 درصد؛ نقطه عطفی بود

صفائی تصریح کرد: نقطه عطفی که امسال داشتیم تصمیم دولت در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی با سود 4 درصد بود که شرایط بهتری را برای این بخش رقم زد.

وی خاطرنشان کرد: برای پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی بانک‌های ملی، ملت و صادرات معرفی شده‌اند. مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان با بیان اینکه تاکنون پرونده های زیادی به شعب این بانک‌ها ارسال شده است گفت: با توجه به این که برای هر بانک سهمی تعیین شده که به متقاضیان پرداخت شود اما بانک صادرات اعلام کرده تنها 25 درصد مبلغ تعیین شده را پرداخت می‌کند.

صفائی افزود: این مسئله ابهامی در روند پرداخت تسهیلات به وجود آورده که اگر حل نشود فرصتی است که از دست استان می‌رود.

وی در ادامه، از بانک صادرات خواست تا کل سهمیه تعیین شده خود را پرداخت کند زیرا متقاضیان زیادی در این بخش منتظر دریافت تسهیلات هستند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان، رویکرد دولت را در توسعه مشاغل خانگی و کسب و کارهای کوچک دانست و بر ضرورت فعالیت در این خصوص در استان تاکید کرد.

صفائی تصریح کرد: برای ارائه توانمندهای مشاغل خانگی به دنبال برگزاری نمایشگاه دائمی از تولیدات مشاغل خانگی هستیم.

*تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی تا پایان سال 20 هزار و 784 شغل

وی درباره اطلاعات سامانه رصد نیز چنین گفت: مطابق روال گذشته، دستگاه‌ها میزان اشتغال یک ساله خود را به عنوان تعهد اشتغال ثبت کرده‌اند که هر ماه ضمن رصد در کارگروه تخصصی اشتغال مطرح می‌کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، میزان تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی را تا پایان سال 20 هزار و 784 شغل دانست و درباره بازرسی از شرکت مهندسی توسعه نفت در جذب نیروهای غیر بومی توضیح داد: چهار تیم بازرسی برای بازرسی از این شرکت مامور شده که متاسفانه در ابتدای کار با مخالفت این شرکت در ارائه گزارش به کار گیری نیروهای بومی مواجه شدند.

صفائی اضافه کرد: بر اساس قانون، تمام شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید پاسخگوی بازرسان ما باشند و بر همین اساس ما مدیران این شرکت را به دادگاه معرفی کردیم.

وی بیان کرد: شرکت مهندسی توسعه نفت تعداد 67 واحد زیر مجموعه و پیمانکاران زیادی در خوزستان دارد، با انجام بازرسی‌های جامع و فراگیر در واحدهای این شرکت متاسفانه اطلاعات کاملی در اختیار بازرسان ما قرار نگرفت.

صفائی ادامه داد: در نتایج بازرسی‌ها از این شرکت مشخص شد از مجموع نیروهای به کار گرفته خود که 5 هزار و 316 نفر است 4 هزار و 224 نفر آن بومی و مابقی غیر‌بومی هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان افزود: در حقیقت 20 درصد از نیروی های مورد نیاز این شرکت از خارج استان تامین شده است، وقتی ما نیروی متخصص و کار آزموده داریم چرا باید نیروی غیر‌بومی به کار بگیریم؟!

*ابزار قانونی برای برخورد داریم

وی با تاکید بر اینکه شرکت‌هایی که با بازرسان ما همکاری نکنند به دادگاه معرفی می‌کنیم تصریح کرد: آماری که از شرکت ملی توسعه نفت گرفتیم کامل نبوده و باید همکاری کنند تا تکمیل شود، ابزار قانونی برای برخورد با این شرکت و موارد مشابه آن را داریم.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان خاطرنشان کرد: بازرسی از شرکت‌ها در به کارگیری نیروها را به طور مستمر انجام می دهیم تا به نقطه مطلوب برسیم و بتوانیم فرصت های اشتغال بیش تری را برای مردم استان فراهم کنیم.

صفائی با اشاره به نقش مراکز کاریابی در ایجاد اشتغال گفت: با پیگیری و حمایت‌هایی که شد از دو سال گذشته تاکنون مراکز کاریابی فعال شده و امروز نقش پررنگی در تامین نیروی کار پیدا کرده‌اند، همچنین تمام دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌ها موظف شده تا نیروهای مورد نیاز خود را از مراکز کاریابی تامین کنند.

وی در ادامه یادآور شد: متاسفانه برخی فرمانداری‌ها به تشکیل کارگروه اشتغال شهرستانی اهمیت نمی‌دهند.

صفائی همچنین بر لزوم حمایت از کاریابی‌های در شهرستان‌ها تاکید کرد و گفت: فرمانداران باید به این مراکز توجه کنند و نظارت بیشتری برای حمایت و پشتیبانی آنها داشته باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد