عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۹۹۶۴
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۷
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت : بارندگی های پاییزی جان تازه ای به تالاب های بین المللی شادگان و هورالعظیم بخشید.
احمدرضا لاهیجان زاده ، افزود: بارش های موثر پاییزی میزان رطوبت در بخش های خشکیده این تالاب ها را که در سالهای اخیر با بحران خشکسالی های متوالی مواجه بود ، افزایش داد وتا ماهها گرد وخاک از این پهنه آبی کشور را غیرممکن کرد.
وی گفت: ورودی آب رودخانه های کرخه و جراحی نیز به این دو تالاب افزایش قابل توجهی یافت اما بهبود وضعیت زیست محیطی تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد. 
مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان در ادامه با بیان اینکه در سال های اخیر بیش از 50درصد پهنه آبی این دو تالاب به علت خشکسالی و تامین نشدن حق آبه آنان، به کلی خشک شده است ، افزود : در سال های اخیر این دو تالاب ، دو کانون گرد و خاک در خوزستان و مناطق همجوار بوده است.
لاهیجان زاده با اشاره به بارندگی های موثر پاییزی در سال آبی جاری و اینکه بخشی از نگرانی ها در این خصوص رفع شده است ابراز امیدواری کرد با تداوم بارندگی ها و پرآب شدن رودخانه های کرخه و جراحی وضع این دو تالاب از بحران خارج شود.
همزمان هزاران نوع پرنده مهاجر در اطراف این دو تالاب فرود آمد تا در این دو تالاب تخم گذاری و زمستان گذرانی کند.
اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان شکار هرگونه پرنده مهاجر در این دو تالاب را ممنوع اعلام کرد و هشدار داد در صورت مشاهده تخلف با خاطیان برخورد قانونی خواهد کرد.
تالاب هورالعظیم که میان ایران و عراق است در غرب خوزستان واقع شده و تالاب شادگان در 60 کیلومتری جنوب اهواز است و از طریق خورهای متعدد به خلیج فارس وصل می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد